Kamil Glik – człowiek, który zatrzymał Hiszpanię. „Wiele ludzi we mnie wątpiło”

Kamil Glik w meczu z Hiszpanią był dosłownie wszędzie, dowodził defensywą, dyrygował kolegami z ogniem w oczach. Został uznany bohaterem sobotniego spotkania.

Kamil Glik w meczu z Hiszpanią pobił rekord Euro 2020. Portal „Squawka Football” zamieścił informację, że polski środkowy defensor aż 11 razy wybijał piłkę z pola karnego, co jest najlepszym wynikiem toczącego się turnieju. Glik przypominał siebie z najlepszych czasów i udowodnił malkontentom, że póki co, jeszcze jest liderem polskiej defensywy. Następcy jak Bednarek, Piątkowski czy Helik muszą się jeszcze „trochę nauczyć” od pana Kamila.

Kamil Glik wściekły w trakcie meczu z Hiszpanią na Euro 2020
Screen TVP Sport. Kamil Glik

Glik zapowiadał przed meczem, że na murawę wyjdzie odmieniona drużyna, która do końca będzie walczyć o zachowanie szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Tak też się stało, a oprócz walki i determinacji, nasi piłkarze również „grali w piłkę”.

– Przed tym meczem mało kto w nas wierzył. Ja wierzyłem, widzieliście to na konferencji. Czasami trzeba zrobić krok w tył, aby zrobić dwa do przodu. To była ta stara dobra reprezentacja Polski – mówił po spotkaniu Glik.

– W takich meczach potrzeba determinacji, ale i odrobiny szczęścia, którą posiadali też Szwedzi – dodał.

– Wiele ludzi we mnie wątpiło. Mam 33 lata, 80 meczów w kadrze i wciąż występuję na najwyższym poziomie. Inni mogą we mnie nie wierzyć, ale ważne jest to, że wierzę ja, trenerzy i moja rodzina. Prawdziwy finał zagramy jednak ze Szwedami. Mam nadzieję, że od dzisiaj ten turniej się dopiero dla nas zaczyna – zakończył Kamil Glik. 

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.