Trwa szukanie winnych porażki na Euro. Były kolega z reprezentacji Polski uderza w Zbigniewa Bońka

Janusz Kupcewicz w rozmowie z „Interia Sport” nie zostawił suchej nitki na Zbigniewie Bońku. Obaj panowie podczas kariery piłkarskiej występowali razem w reprezentacji Polski. Na Mundialu w 1982 roku wraz z drużyną zajęli trzecie miejsce.

Szukanie winnych słabego występu reprezentacji Polski na Euro 2020 rozpoczęło się na dobre. Najwięcej do powiedzenia mają byli piłkarze. Nie zawsze mądrze, nie zawsze merytorycznie, ale można zaistnieć w mediach. Do chóru krytyków przyłączył się również były partner Zbigniewa Bońka z boiska – Janusz Kupcewicz. Obaj panowie już podczas piłkarskiej kariery, delikatnie mówiąc, nie darzyli się sympatią. Wzajemne animozje, widać, przetrwały lata.

Janusz Kupcewicz – życiorys reprezentanta Polski [WYWIAD] (sport.tvp.pl)
Janusz Kupcewicz i Zbigniew Boniek

– Do chłopaków nie można już mieć zastrzeżeń. Grali, walczyli, włożyli we wszystko sporo serca i nieźle się w meczach z Hiszpanią oraz Szwecją prezentowali. Jest smutek i żal. Duża w tym wina tych panów, którzy zawiadują związkiem – powiedział Kupcewicz.

– Ta nasza logistyka, te loty z jednej strony Europy w drugą, nie wiem – nie chcę się wypowiadać, ale wiadomo, że w polskiej piłce rządzi jedna osoba, a jest nią Boniek. Ja nie mogę powiedzieć nic dobrego na temat tego, co on zrobił z polską piłką – dodał.

Janusz Kupcewicz odniósł się też do nagrania z odprawy przed meczem ze Słowacją. Paulo Sousa demonstrował zawodnikom jak zachowuje się przy stałych fragmentach gry Milan Skriniar. Słowacki zawodnik strzelił bramkę w meczu z Polską.

– Przecież to skandal! Wszyscy, którzy siedzą w piłce, wiedzą kto za tym stał. Tłumaczyli się, że wszystko chcieli pokazać, a g…. prawda. Wiadomo o co im chodziło – podkreślił Kupcewicz.

65-letni obecnie Janusz Kupcewicz występował w takich klubach jak Warmia Olsztyn, Stomil Olsztyn, Arka Gdynia, Lech Poznań, Saint-Etienne, AE Larisa, Lechia/Olimpia Gdańsk i Adanaspor. W reprezentacji Polski zagrał 20 razy, zdobył 5 bramek i zanotował dwie asysty.

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.