Zbigniew Boniek o Euro: Polska rzeczywistość jest taka, że trzeba kogoś powiesić na gałęzi

Zbigniew Boniek w „Gościu Wydarzeń” na kanale Polsat News przyznał, że nie potrafi wyjaśnić, dlaczego występ reprezentacji Polski na Euro 2020 zakończył się niepowodzeniem.

 Prezes PZPN był gościem Bogdana Rymanowskiego w Polsacie News. Boniek podsumował występ Biało-Czerwonych na mistrzostwach Europy. Został także zapytany o koniec swojej kadencji na fotelu prezesa.

– Kadencja i wynik sportowy to są dwie różne rzeczy. Jestem zawiedziony, zmęczony i zły. Liczyliśmy na więcej i muszę się „zresetować”, ponieważ analizuję to cały czas i myślę o tym wszystkim. Uważam, że nie zasłużyliśmy, żeby rozstać się tak szybko z Euro – powiedział Boniek.

– Trudno mi teraz znaleźć wytłumaczenie, dlaczego przegraliśmy. W meczach ze Słowacją i Szwecją wszystkie statystyki były na naszą korzyść. Normalny kibic to widzi i czuje – dodał prezes PZPN.

Prezes Boniek porównał także występ naszej reprezentacji podczas obecnej imprezy do tej, która miała miejsce pięć lat temu we Francji.

– W 2016 roku, kiedy zagraliśmy najlepsze mistrzostwa Europy od 30 lat, zdobyliśmy 2 bramki i mieliśmy siedem punktów. Teraz strzeliliśmy cztery gole, ale więcej straciliśmy. Często mówiono, że za dużo graliśmy asekuracyjnie w obronie, ale staraliśmy się grać bardziej ofensywnie. Jestem zawiedziony, podobnie jak Wy, ponieważ też jestem kibicem tej reprezentacji. Teraz oczywiście szukamy winnych. Polska rzeczywistość jest taka, że teraz trzeba kogoś na gałęzi powiesić. Ja jestem jednym z pierwszych, który na to zasługuje. No ale takie jest życie. Sport ma to do siebie, że szybko można się zrehabilitować, dlatego patrzymy pozytywnie w przyszłość – dodał.

– Ja jako prezes PZPN jestem odpowiedzialny za całokształt. Zmieniłem trenera, bo chciałem, żeby ta drużyna grała inaczej, żeby grała lepiej, bardziej bawiła naszych kibiców. Uważałem, że to jedyna droga, by iść do przodu. Niestety, na razie wyniki nie dały nam racji, ale mam nadzieje, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni. W związku z tym muszę wziąć na siebie część odpowiedzialności – dodał.

Źródło: polsatnews.pl

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.