fbpx

Leo Messi otrzymał świetną ofertę. Francuski gigant chce wykorzystać aktualną sytuacją Argentyńczyka

Leo Messi od 1 lipca jest wolnym zawodnikiem. Sytuację chce wykorzystać Paris Saint Germain, który złożył Argentyńczykowi bardzo atrakcyjną ofertę.

Jak informuje hiszpański dziennik „AS” paryski klub zaoferował Messiemu warunki o wiele atrakcyjniejsze niż te, które obecnie może zaoferować mu Barcelona. Argentyńczyk nie był w stanie dojść do porozumienia z władzami „Dumy Katalonii” w sprawie nowego kontraktu, który obowiązywał do 30 czerwca. Z tego powodu Messi obecnie jest uznawany za wolnego zawodnika i nie zamierza komentować tej sytuacji, gdyż koncentruje się na grze w reprezentacji Argentyny podczas turnieju Copa America.

„AS” podaje, że PSG zamierza wykorzystać obecną sytuację legendy Barcelony i chce mu zaproponować kontrakt. Według informacji hiszpańskich dziennikarzy do piłkarza miała już wpłynąć oficjalna oferta od klubu. Jej szczegóły nie są znane, ale według dziennika „AS” można z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że jest ona zdecydowanie bardziej atrakcyjna finansowo dla Messiego niż ta przedstawiona przez władze „Barcy”.

Szefowie Barcelony są ograniczeni przez zasady Finansowego Fair Play La Ligi.

– Oczywiste jest to, że Barcelonie brakuje pieniędzy. Z tego powodu rozmawia ona z zawodnikami, aby obniżyć ich pensje lub nadal odraczać płatności, jak to miało miejsce wcześniej. W nowych ramach negocjacyjnych obie strony ustalają, w jaki sposób i w jakich ratach wypłacać wynagrodzenie. I tu również nie znaleziono ostatecznego rozwiązania. Doradca podatkowy Ramón Álvarez de Mon powiedział niedawno w rozmowie z dziennikiem „Expansión”, że aby pokonać wszystkie przeszkody finansowe na drodze do przedłużenia umowy z Leo Messim, FC Barcelona „powinna wygenerować 400 milionów z zysków kapitałowych i oszczędności na wynagrodzeniach” – czytamy na portalu „fcbarca.com”.

Źródło: AS, fcbarca.com

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.