fbpx

Dwie prawdy o prawyborach na stanowisko wiceprezesa PZPN do spraw piłkarstwa amatorskiego

Podczas prawyborów na wiceprezesa PZPN do spraw piłkarstwa amatorskiego obrady opuścili i nie wzięli udziału w głosowaniu – Radosław Michalski (prezes Pomorskiego ZPN) oraz Andrzej Padewski (prezes Dolnośląskiego ZPN). Obaj panowie należą do tzw. „obozu Koźmińskiego”.

Prawybory zakończyły się zwycięstwem człowieka Kuleszy – Adama Kaźmierczaka, na którego oddało głosy 10 z 16 uprawnionych. Czterech się wstrzymało, a dwóch, czyli wspomniani wyżej Michalski i Padewski opuściło w oburzeniu salę nie oddając głosów. Należy dodać, że Radosław Michalski, namaszczony przez Marka Koźmińskiego, miał być konkurentem Kaźmierczaka w prawyborach.

Zwycięstwo Kaźmierczaka to kolejny sukces Cezarego Kuleszy przed wyborami na prezesa PZPN, które odbędą się 18 sierpnia 2021 roku. Coraz więcej wskazuje na to, że były prezes Jagiellonii Białystok obejmie schedę po Zbigniewie Bońku. Marek Koźmiński, który jeszcze kilka tygodni temu był faworytem wyścigu o fotel szefa polskiej piłki, nie składa jeszcze broni. Wystosował oświadczenie, w którym odniósł się do wyborów wiceprezesa PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego. Zasugerował, że obozowi jego konkurenta zależało, by wybory były jawne.

– Fakt – za Kaźmierczakiem – pod presją oczu kolegów, opowiedziało się 10 baronów. Jednak w głosowaniu tajnym, głosy mogły rozłożyć się inaczej. Czy niektórzy baronowie obawiali się wyrazić swoje prawdziwe poglądy i dlaczego? A jeśli obawa istniała teraz, to czy ktoś myśli, że takie działania, które ją wywołały, nie będą miały miejsca w przyszłości – napisał Koźmiński.

Oświadczenie Marka Koźmińskiego dotyczące prawyborów na wiceprezesa PZPN do spraw piłkarstwa amatorskiego

Zdjęcie

Powyższe stanowisko Marka Koźmińskiego jest jego tzw. prawdą futbolu. W sieci pojawiła się również druga prawda dotycząca wydarzeń podczas prawyborów. Portal pomorskifutbol.pl przedstawił Radosława Michalskiego i Andrzeja Padewskiego jako tchórzy.

– Michalski po decyzji prezesów wojewódzkich ZPN, że głosowanie na kandydata na wiceprezesa PZPN ds. piłki amatorskiej będzie jawne, jak zwyczajny tchórz uciekł z zebrania wraz z Andrzejem Padewskim prezesem dolnośląskiego ZPN. Padewski jest wskazywany jako lider kampanii Marka Koźmińskiego na prezesa PZPN. Po ucieczce dwójki tchórzy, nikt nawet nie zgłosił Michalskiego jako kandydata, który został pośmiewiskiem środowiska piłkarskiego. Wybory wygrał wspierany przez Cezarego Kuleszę – Adam Kaźmierczak z Łódzkiego ZPN (10 za, 4 wstrzymujące, 2 tchórzy (Michalski i Padewski) uciekło i nie oddało głosu) – czytam na portalu pomorskifutbol.pl.

Prezes Pomorskiego ZPN Radosław Michalski wspierany przez swojego mentora, gdańskiego mecenasa Krzysztofa Malinowskiego (pseudonim operacyjny „Truskawka”), pomimo obiecanej mu wielkiej kariery w głównej siedzibie PZPN w Warszawie musi oblizać się smakiem – dodaje portal.

Najważniejsze, że ani Michalski, ani Malinowski Krzysztof („Truskawka”) nie zajmą żadnych wiodących stanowisk po najbliższych wyborach w PZPN. Smutne jest to, że nadal będą rządzić w Pomorskim ZPN. Należy ubolewać, że pomorscy delegaci nadal wybrali bezmyślnie wypisany im wcześniej na kartce tak słaby układ na 4-letnią kadencję – podsumowuje pomorskifutbol.pl. Całość publikacji TUTAJ

***

Cóż, podjazdowa wojenka będzie trwać jeszcze kilka tygodni, a zakończy się z pewnością baletami przed dniem wyborów. Na bankietach obaj kandydaci będą przekonywać do siebie ostatnich niezdecydowanych. Na tym polu Marek Koźmiński jednak nie ma żadnych szans z zaprawionym w boju przy podlaskich stołach Cezarym Kuleszą.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że obaj kandydaci nie gwarantują żadnych zmian na lepsze w polskim futbolu. Po prostu trzeba kogoś wybrać, bo wakatu na stanowisku prezesa PZPN niestety być nie może. Przy korycie nie zabraknie ludzi, którzy już teraz bardzo szybko zmieniają swego faworyta. Widząc, że Koźmińskiemu ucieka grunt spod nóg, podlizują się Kuleszy w myśl jednej z podstawowych zasad w polskiej piłce nożnej: Dzień bez wazeliny wszak jest dniem straconym.

***

Źródło: własne, pomorskifutbol.pl

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.