fbpx

Cezary Kulesza zaproponował stanowisko wiceprezesa PZPN… Kubie Błaszczykowskiemu

Mateusz Miga w publikacji na portalu tvpsport.pl twierdzi, że Kuba Błaszczykowski otrzymał pewną propozycję od Cezarego Kuleszy, który jest kandydatem na stanowisko prezesa PZPN.

Cezary Kulesza – faworyt bukmacherów w wyścigu o schedę po Zbigniewie Bońku, montuje ekipę, wraz z którą będzie szefować polskiej piłce po ewentualnym zwycięstwie w wyborach 18 sierpnia.

Jak donosi Mateusz Miga, dziennikarz TVP Sport, po wygranej Kuleszy kilka obecnie znaczących osób w związku, będzie musiało pożegnać się z posadą.

– Sekretarzem generalnym nie będzie już Maciej Sawicki, który jest bardzo bliskim współpracownikiem obecnego prezesa, a do tego – mocno zaangażował się w kampanię po stronie Marka Koźminskiego.  Janusz Basałaj – wedle planów Kuleszy – również nie zachowa posady. Związek pożegna się także z bliskim doradcą prezesa, Piotrem Burlikowskim. Zmieni się także rzecznik prasowy związku. Tej roli nie będzie dłużej pełnić Jakub Kwiatkowski, który również jest mocno kojarzony z Bońkiem. Ma go zastąpić osoba ze świata dziennikarskiego. Wiceprezesem związku nie będzie już także Andrzej Padewski, który jest zaangażowany w kampanię po stronie Koźmińskiego. Jak słyszymy, nie będzie dla niego miejsca nawet w zarządzie – pisze Miga.

Dziennikarz podaje również informację o tym, że Cezary Kulesza miał zaproponować Kubie Błaszczykowskiemu stanowisko jednego z wiceprezesów PZPN. Były reprezentant Polski jednak odmówił.

– Z otoczenia Kuleszy usłyszeliśmy, że był pomysł, aby jednym z wiceprezesów PZPN został… Jakub Błaszczykowski. Chodziło o pozyskanie kogoś, kto ma świetne kontakty, nieskazitelny wizerunek i umie łączyć ludzi. Za Błaszczykowskim przemawiał też fakt, że jako współwłaściciel Wisły Kraków i szef fundacji „Ludzki Gest” – ma za sobą niemałe doświadczenie w pracy pozaboiskowej. Nie bez znaczenia był też jego konflikt z Bońkiem. Błaszczykowski miał jednak odmówić, bo wiedział, że przyjęcie teki wiceprezesa byłoby równoznaczne z całkowitym zamknięciem kariery piłkarskiej. A on przecież właśnie szykuje się do nowego sezonu w zespole Białej Gwiazdy – czytamy w publikacji.

Źródło: tvpsport.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.