fbpx

Komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej: Wybory na Prezesa PZPN odbędą się w głosowaniu tajnym

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej wątpliwościami, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z artykułem 37, paragraf 2 statutu, wybory na Prezesa PZPN odbywają się w głosowaniu tajnym.

Komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej

W celu zapewnienia tajności głosowania podczas wyborów na prezesa PZPN, które odbędą się 18 sierpnia br., wykorzystany zostanie elektroniczny system dostarczony przez firmę UNICOMP-WZA Sp. z o.o. Wybór dostawcy został dokonany na podstawie referencji oraz dotychczasowych doświadczeń ponad dziesięcioletniej współpracy.

Głosowania przeprowadzane są w systemie bezprzewodowym z wykorzystaniem techniki radiowo-modemowej, przy użyciu której głosowanie odbywa się za pomocą interaktywnych terminali. Każdy z delegatów przed początkiem Walnego Zgromadzenia wylosuje terminal, który nie będzie w żaden sposób przypisany do osoby z niego korzystającej.

„W momencie zarządzenia tajnego głosowania uruchamia się system. Po oddaniu głosu do systemu przesyłana jest jedynie informacja odnośnie rodzaju oddanego głosu podjęta przez osoby głosujące” – mówi Piotr Kamiński, wiceprezes zarządu UNICOMP-WZA Sp. z o.o.

Z usług firmy UNICOMP-WZA Sp. o.o. korzystają również Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej: Lubelski, Lubuski, Mazowiecki, Podlaski, Warmińsko-Mazurski, Zachodniopomorski, Małopolski, Łódzki, Kujawsko-Pomorski, Pomorski, Wielkopolski, Dolnośląski, Opolski, Śląski, Świętokrzyski.

Z tego systemu korzystają również największe firmy państwowe oraz spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: PZPN

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.