Patryk Prange podpisał kontrakt z Wartą Poznań

Bramkarz Patryk Prange, związany z Wartą Poznań od 13. roku życia, podpisał swój pierwszy kontrakt z Zielonymi. 

Dokładnie dwa tygodnie temu Patryk Prange skończył 19 lat, a w poniedziałek związał się z Wartą Poznań swoim pierwszym kontraktem. Bramkarz trafił do „Zielonych” z Lecha Poznań w 2015 roku, w wieku 13 lat.

– W 2019 roku trenowałem przez kilka miesięcy z seniorami Warty Poznań. To było jeszcze w I lidze, za czasów trenera Petra Nemca. Kadra się pozmieniała, klub się rozwinął, ja też zdobyłem doświadczenie i fajnie, że mogę pokazać teraz, co nowego zyskałem przez te dwa lata, w trakcie których byłem wypożyczony do Lechii Gdańsk – mówi Patryk Prange.

– Rozegrałem wiele minut w rezerwach Lechii i uważam, że byłem silnym punktem tej drużyny. Czuję, że się rozwinąłem i teraz przyszedł czas, żeby pokazać się trenerom pierwszego zespołu. Wierzę w to, że powrót do Warty Poznań to dobry wybór i że czeka mnie tutaj wiele dobrego – dodaje.

– W minionym sezonie Patryk został podstawowym bramkarzem IV-ligowych rezerw Lechii. Po jego powrocie z wypożyczenia postanowiliśmy sprawdzić, czy osiągnął już poziom, który predestynuje go do tego, żeby był w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Warty Poznań. Okazało się, że Patryk wygląda na tyle dobrze, że zostaje z nami i jest na dzisiaj nominalnie trzecim bramkarzem naszej drużyny seniorów. Cieszymy się, że wypożyczenie pomogło mu na tyle, że może do nas wrócić i podpisać swój pierwszy, profesjonalny kontrakt w życiu. Umowa obowiązuje do czerwca 2024 roku, więc zawodnik ma trochę czasu, by z nami rozwijać się jako piłkarz. A czas pokaże, jaka będzie jego przyszłość – – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Źródło: Biuro Prasowe Warty Poznań

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.