fbpx

Zmiany w składach wielkopolskich Niższych Lig spowodowane wycofywaniem się klubów z rozgrywek

W związku z wycofywaniem się z rozgrywek kolejnych zespołów, Wielkopolski ZPN na bieżąco koryguje składy w ligach od okręgowej do B-klasy.

W środę WZPN otrzymał informację o wycofaniu się z rozgrywek Juranda Koziegłowy oraz LKS-u Baborówko. Jak informuje związek, w obu klubach decyzję o rezygnacji z gry w sezonie 2021/2022 spowodowały braki kadrowe.

Wielkopolski ZPN został zmuszony do przeprowadzenia kolejnych zmian w składach lig aż na trzech szczeblach rozgrywek.

1. Miejsce Juranda Koziegłowy w Klasie Okręgowej zajmie najwyżej notowany ze spadkowiczów na podstawie tabeli bilansowej drużyn z 12. miejsc, czyli Sokół Chwałkowo. Ze względu na swoje położenie Sokół zagra w grupie 5, natomiast z grupy 5 do grupy 3 przeniesiony zostaje UKS Śrem.

2. W Klasie A po wycofaniu drużyn powstały dwa wolne miejsca. Grono zespołów na tym poziomie uzupełnią GKS Golęczewo oraz Byki Obrowo (lepszy bilans od Byków miała Warta Rumin, ale nie wyraziła zainteresowania powrotem do Klasy A). Pojawienie się nowych klubów doprowadziło do następujących roszad:
– GKS Golęczewo trafi do grupy 3 – bezpośrednio w miejsce LKS-u Baborówko;
– Byki Obrowo zagrają w grupie 2;
– Zieloni Gaj Mały z grupy 2 trafią do grupy 3;
– Koziołek Poznań zamiast w grupie 3 zagra w grupie 4;
– Warta Pyzdry z grupy 4 trafia do grupy 5;
– Grom Malanów został przeniesiony z grupy 5 do grupy 8;
– Orla Jutrosin z grupy 8 trafi do grupy 7 – w miejsce wracającego do Klasy Okręgowej Sokoła Chwałkowo;

3. Ubytek w Klasie B dwóch klubów otworzył możliwość roszad pomiędzy poszczególnymi grupami:
– Orzeł Słopanowo oraz Warta Obrzycko z grupy 2 przeniesione zostają do grupy 3;
– WPIP Mardom Poznań 
z grupy 3 trafia do grupy 4;
– Kotwica II Kórnik z grupy 8 trafia do grupy 5;

WZPN informuje również, że można spodziewać się kolejnej korekty grup w Niższych Ligach. Z pewnością jest to spowodowane doniesieniami o trudnej sytuacji w kilku klubach, które stają przed dylematem dotyczącym ich najbliższej przyszłości. Czytaj – grać czy nie grać, oto jest pytanie.

W najbliższy poniedziałek opublikowane zostaną terminarze wielkopolskiej A i B-klasy. Wojewódzkie władze związku dodają w komunikacie, że razie potrzeby będą one modyfikowane do 2 tygodni przed startem rozgrywek, czyli do 14 sierpnia.

Źródło: WZPN, własne

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.