fbpx

Arka Gdynia wypożyczyła zawodnika z Atalanty Bergamo

Nowym zawodnikiem Arki Gdynia został Olaf Kobacki. Urodzony 10 lipca 2001 roku w Poznaniu napastnik w ostatnich latach występował w młodzieżowych zespołach Atalanty Bergamo. Umowa wypożyczenia, która obowiązywać będzie do końca sezonu, zawiera opcję pierwokupu. 

Kobacki urodził się w stolicy Wielkopolski, a przygodę z piłką rozpoczął w Akademii Lecha Poznań. Jego talent błyskawicznie został dostrzeżony za granicą – po sezonie 2016/17 trafił do Atalanty Bergamo. Przechodził tam szczeble od drużyny U17 do U19. I to w najstarszej z włoskich młodzieżówek osiągał, jak dotąd, największe sukcesy. W 2020 roku zdobył z drużyną mistrzostwo Primavery.

Minione rozgrywki Primavery Atalanta Kobackiego zakończyła na 5. miejscu, a sam zainteresowany rozegrał 22 spotkania (cztery gole pięć asyst). Łącznie w barwach zespołu z Bergamo rozegrał 53 mecze, strzelając 15 goli i notując pięć asyst. W swoim CV ma również wygraną w styczniowym Supercoppa Primavera (juniorski Superpuchar Włoch), w którym zdobył bramkę, a Atalanta pokonała Fiorentinę 3:1. Zaliczył również występ w Lidze Młodzieżowej UEFA. Grał również w młodzieżowych reprezentacjach Polski U17 i U18. W sumie z orzełkiem na piersi rozegrał 20 spotkań i zdobył pięć bramek

– Jestem szczęśliwy, że dołączyłem do Arki Gdynia. To dla mnie ogromne wyzwanie, któremu – mam nadzieję, że sprostam – mówi nowy nabytek żółto-niebieskich.

– Miałem myśli, by wrócić do Polski, więc zainteresowanie Arki było dla mnie świetną informacją. Chciałem pójść do przodu, przejść do piłki seniorskiej. Gdynia była naturalnym krokiem, by te plany zrealizować – tłumaczy Olaf Kobacki.

– Chcę pokazać to, w czym czuję się najlepiej: strzelanie goli i asystowanie partnerom. Moje cele indywidualne nie są jednak tak istotne, jak to, by na koniec sezonu wspólnie świętować awans. Wiem po co tu przychodzę – podkreśla zawodnik.

Źródło i foto: Biuro prasowe Arki Gdynia

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.