fbpx

Bild: „Gerd Mueller nie jadł i nie pił przez 15 dni”

Gerd Mueller zmarł w niedzielę 15 sierpnia w wieku 75 lat. Według informacji podanych przez „Sport Bild” legendarny napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec nie jadł i nie pił przez ostatnie 15 dni swojego życia.

Gerd Mueller od lat chorował na alzheimera, ale przez ostatni rok jego stan bardzo się pogorszył. Teraz dziennikarze Sport Bild ujawnili szczegóły ostatnich dni życia Gerda Muellera.

– Nie jadł ani nie pił przez ostatnie 15 dni. Jak zawsze w ciągu ostatnich sześciu i pół roku, jego żona Uschi prawie codziennie odwiedzała go w domu opieki – czytamy w niemieckim dzienniku.

Fenomenalny snajper strzelił 68 goli w 62 meczach w barwach reprezentacji Niemiec i 566 w 607 spotkaniach w Bayernie Monachium. Był mistrzem Europy w 1972 roku, a dwa lata później wraz z kolegami z reprezentacji zdobył tytuł mistrza świata.

„Dziś nasz świat w Bayernie stanął w miejscu. Mistrzowie Niemiec i wszyscy jego fani opłakują Gerda Muellera, który zmarł w niedzielę wczesnym rankiem w wieku 75 lat” – napisał monachijski klub w niedzielę 15 sierpnia na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

– Mistrzu, zawsze będziesz dla mnie niezwykłą inspiracją. Twoje legendarne osiągnięcia zawsze będą wyzwaniem dla nas piłkarzy. Dziękujemy, że jesteś dla nas sportowym wzorem do naśladowania – powiedział Robert Lewandowski.

Źródło: Bild

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.