fbpx

Wybory prezesa PZPN. Kto będzie głosował? To już tylko formalność

Chyba tylko kataklizm może sprawić, że Cezary Kulesza po dzisiejszym Walnym Zgromadzeniu PZPN nie zostanie nowym szefem polskiego futbolu. Według nieoficjalnych informacji, przewaga białostockiego biznesmena nad Markiem Koźmińskim jest ogromna.

Według nieoficjalnych doniesień, Cezary Kulesza jest pewny wygranej. Były prezes Jagiellonii Białystok, jak podają różne źródła, może liczyć obecnie na 98 do 102 głosów delegatów środowego zjazdu, których łącznie będzie 118.

Kto zatem wybierze prezesa PZPN? Ponad połowa delegatów (60) to członkowie związków wojewódzkich. 32 głosy należą do przedstawicieli klubów PKO BKP Ekstraklasy, a 18 do Fortuna 1 Ligi. Pozostałe głosy (8) oddadzą delegaci reprezentujący futbol kobiecy, futsal, stowarzyszenie trenerów oraz sędziów.

Podczas środowego posiedzenia Walnego Zgromadzenia Delegatów PZPN zostaną wybrani także wiceprezesi oraz członkowie zarządu. Głosowanie będzie tajne. Prezesem zostanie ten z kandydatów, który otrzyma co najmniej 60 głosów.

Kto wybierze prezesa PZPN? Lista delegatów

60: związki wojewódzkie
– dolnośląski, małopolski, podkarpacki, śląski (po 5 głosów)
– łódzki, mazowiecki, pomorski, wielkopolski, zachodniopomorski (po 4 głosy)
– kujawski, lubelski, lubuski, opolski, świętokrzyski, warmińsko-mazurski (po 3 głosy)
– podlaski (2 głosy)
32: kluby Ekstraklasy (po 2 głosy każdy)
18: kluby I ligi
3: stowarzyszenie trenerów
2: kobiecy futbol
2: futsal
1: stowarzyszenie sędziów

Początek obrad Walnego Zgromadzenia PZPN zaplanowano na środę 18 sierpnia o godzinie 10:30 w Warszawie. Nowego prezesa powinniśmy poznać około godziny 15.

Foto: futbol.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.