fbpx

Trudno uwierzyć. Unia Ciechanowiec wycofała zespół seniorów z rozgrywek

Unia Ciechanowiec, jeden z najbardziej medialnych klubów Niższych Lig nie tylko w swoim regionie, wycofała drużynę seniorów z rozgrywek podlaskiej A-klasy. Informacja spadła na mnie kilka dni temu jak grom z jasnego nieba.

O tym, że młodzież coraz mniej chętnie garnie się do futbolu w wielu małych ośrodkach, słyszeliśmy już niejednokrotnie. Kluby wycofują się z rozgrywek nie tylko z powodu, kolokwialnie mówiąc, „braku kasy”, ale również po prostu, gdyż: Kur… dość, po prostu nie mamy kim grać.” Jak mówią przedstawiciele mego pokolenia: Teraz młodzi kochają futbol, ale na konsolach. Aż tak się nie spocą.

Jednak w przypadku Unii Ciechanowiec informację o wycofaniu seniorów z rozgrywek podlaskiej A-klasy przyjąłem z ogromnym niedowierzaniem. Ludzie z pasją, setki kapitalnych pomysłów, sukcesy marketingowe, a tu raptem: Długo próbowaliśmy zakłamywać rzeczywistość i robić dobre miny do złej gry, bo przecież gdybyśmy my pokazali słabość i zwątpienie, to już dawno by to wszystko się rozpadło.

Komunikat Zarządu Unii Ciechanowiec

Długo próbowaliśmy zakłamywać rzeczywistość i robić dobre miny do złej gry, bo przecież gdybyśmy my pokazali słabość i zwątpienie, to już dawno by to wszystko się rozpadło. Jednak nie da się w nieskończoność oszukiwać przeznaczenia, bo tak jak w tych słynnych horrorach i tak ostatecznie ono cię dopadnie.

Z przykrością informujemy, że Unia Ciechanowiec nie wystartuje w rozgrywkach podlaskiej A-klasy w sezonie 2021/22.

Głównym powodem takiej decyzji jest brak wystarczającej ilości osób z odpowiednim poziomem zaangażowania chętnych do dalszego robienia rzeczy fajnych i nie byle jakich. W czasie letniego okresu przygotowawczego odchodzili od nas kolejni zawodnicy albo do innych klubów, albo całkowicie znikali z naszych radarów nie przychodząc na treningi i sparingi. W kadrze zostało tylko 4 zawodników z Ciechanowca. Reszta to chłopaki z okolic, a żeby uzupełnić braki kadrowe musielibyśmy sięgać co raz dalej i dalej w głąb województwa, co mija się z celem.

Kto był blisko drużyny ten wie, że zrobiliśmy dużo, żeby uniknąć tej sytuacji. Oczywiście czynników, które do tego doprowadziły jest wiele, ale już teraz nie ma sensu się nad nimi rozwodzić. Może gdy emocje po tym wydarzeniu opadną to napiszemy więcej. Apelujemy też o rozwagę w komentarzach, bo Zarząd, trener i ta garstka zawodników, która została z nami do końca wykonała przez ostatnie 3 lata niesamowitą pracę i za to należą im się brawa.

We wtorek lub środę wrzucimy listę zawodników, którzy są zainteresowani dalszą grą w piłkę i chcą znaleźć sobie nowy klub w okolicy bliższej lub dalszej, więc zainteresowane Kluby zaprosimy do kontaktu. Grupy dziecięce cały czas normalnie będą miały zajęcia i będziemy o nich informować na bieżąco.

Patryk Fiedoruk – Prezes Zarządu

Przemysław Piotrowski – Członek Zarządu

**************

Unia Ciechanowiec nie jest klubem anonimowym, podlaski zespół poznało tysiące ludzi w Polsce związanych z futbolem nie tylko z Niższych Lig. Można się o tym przekonać czytając komentarze w mediach społecznościowych po opublikowaniu komunikatu Zarządu Unii.

Przykra sprawa, zwłaszcza, że robiliście hałas i było o Was słychać na drugim krańcu Polski. Niestety, jeśli nie ma ludzi do gry, to trudno coś zrobić, nawet jeśli się chce. Trzymajcie się i wróćcie silniejsi. Pozdrowienia od MKS Szczawno-Zdrój – napisał prezes Mineralnych Paweł Danielak.

Z niższymi ligami jest jak w życiu, jak coś idzie dobrze, za dobrze, to w końcu musi coś spaść niespodziewanego. Tylko warto pamiętać, że porażki to szczeble sukcesu. To, że w Ciechanowcu wróci seniorska piłka jestem pewien. Teraz boli, bo w projekt włożyliście całe serce. Przyjdzie czas, że emocje opadną i na spokojnie odbudujecie. Szkoda to fakt, ale to tylko pokazało jak wiele znaczył w tym przypadku wynik sportowy w kwestii mentalnej części ludzi. Jeśli jest zawodnik, który grał w Unii, mieszka na stałe w Białymstoku i chce zwyczajnie potrenować to zapraszam. Krynki nie odmówią takiej pomocy, kawałek miejsca na wynajmowanym przez nas białostockim boisku się znajdzie – zadeklarował Kamil Jackiewicz, wiceprezes LZS-u Krynki.

Jaka smutna wiadomość. Tak bardzo Wam kibicowałem. Mam ogromną wiarę, że będę mógł to dalej robić w bardzo niedalekiej przyszłości – stwierdził Sebastian Mila, były reprezentant Polski.

Umiera ,,mała” piłka w wielu miejscach, pora się za to wziąć, mówić o tym i realnie działać. Grassroots też jest niestety fikcją i zamyka się głównie w prezentacjach i pojedynczych eventach. Gdzie ligi niedzielne, LZSy, TKKFy, w miastach OKFy? To mogłoby i powinno działać, bo duża piłka bez małej długo nie pociągnie. Masowość tego sportu nam ginie, nie wszyscy muszą i będą profi, piłka jest dla wszystkich – grzmi jeden z kibiców z Gdańska.

Jestem w ciężkim szoku, ale tym bardziej cieszę się, że wiosną miałem okazję doświadczyć jak kapitalną ekipą jesteście. Brawo dla zarządu i tej garstki, która została, trzymam za Was kciuki! – czytamy wpis Norberta Bandurskiego, dziennikarza „Przeglądu Sportowego”.

Niestety, ale taki los spotka coraz więcej drużyn. Główną przyczyną jest coraz mniejsze zainteresowanie piłką wśród młodzieży – podkreśla Piotrek Chodkiewicz z Naprzodu Świbie.

Halo Panowie! Jak to?! Serce pęka – dodaje Stanisław Gajlewicz, prezes Okęcia Warszawa.

Przytoczyłem tylko niewielką część zamieszczonych w sieci komentarzy. Od siebie dodam, że Unia Ciechanowiec jest klubem, który darzę wielkim sentymentem. Z Przemkiem Piotrowskim, jednym z „szefów” klubu nawiązałem współpracę jeszcze, gdy pisałem o piłce na portalu futbol.pl. Klub z Ciechanowca był bohaterem jednego z odcinków mojego cyklu „Nie tylko Liga Mistrzów”. Nie ukrywam, że Przemek należał do grupy, która „namówiła” i przekonała mnie do założenia Galaktycznego Futbolu.

Mimo, iż nadzieja jest matką głupich, mocno wierzę, że seniorzy Unii Ciechanowiec powrócą na piłkarskie boiska już w niedalekiej przyszłości.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.