Plaga kontuzji w reprezentacji Polski. Jak wygląda aktualna kadra na wrześniowe mecze?

Paulo Sousa z pewnością ma wielki ból głowy przed wrześniowymi spotkaniami reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata. Plaga kontuzji sprawiła, że kadra narodowa wygląda zupełnie inaczej niż założył sobie selekcjoner.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem zgrupowania zostaliśmy poinformowani, że zabraknie na nim kilku piłkarzy. Kontuzje wykluczyły Dawida Kownackiego, Kacpra Kozłowskiego, Krzysztofa Piątka oraz Sebastian Szymańskiego. Zabraknie także Mateusza Klicha, u którego wykryto zakażenie koronawirusem.

Kontuzjowany jest również Piotr Zieliński. Optymistyczny wariant zakłada, że zawodnik SCC Napoli zdąży wyleczyć się przed meczem z Anglią 8 września.

Kolejny piłkarz narzekający na uraz to Grzegorz Krychowiak, który przyjechał na zgrupowanie reprezentacji narzekając na ból w kolanie. Pomocnik Krasnodaru nie trenował na pierwszych zajęciach z zespołem i przeszedł kompleksowe badania.

Problemy kadrowe sprawiły, że Sousa musiał w miejsce kontuzjowanych powołać kolejnych graczy. Tym samym do reprezentacji dołączyli Jakub Kamiński z Lecha Poznań, Kamil Piątkowski z Red Bull Salzburg, Bartosz Slisz z Legii Warszawa oraz Damian Szymański z AEK Ateny.

Aktualna kadra reprezentacji Polski:

  • Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski
  • Obrońcy: Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus
  • Pomocnicy: Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak, Kamil Jóźwiak, Karol Linetty, Przemysław Frankowski, Nicola Zalewski, Jakub Kamiński, Piotr Zieliński (?)
  • Napastnicy: Robert Lewandowski, Adam Buksa, Karol Świderski

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.