Takim składem zagramy z Albanią?

Paulo Sousa, selekcjoner polskiej reprezentacji ma niemały ból głowy przed czekającymi nas wrześniowymi meczami eliminacji mistrzostw świata. Pierwszy z nich już dziś wieczorem. Na Stadionie Narodowym, biało-czerwoni podejmą Albanię.

Kilku zawodników reprezentacji Polski nie przyjechało na zgrupowanie z powodu kontuzji. Paulo Sousa ma ograniczone pole manewru, w szczególności w środku pola. Skład tej formacji wykrystalizował się praktycznie sam. Do dyspozycji Portugalczyka pozostali praktycznie tylko Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak oraz Karol Linetty. Wspomniana trójka z pewnością wybiegnie na murawę Stadionu Narodowego w wyjściowym składzie.

W bramce wystąpi Wojciech Szczęsny, który już na samym początku pracy Sousy z kadrą narodową, został namaszczony przez Portugalczyka na golkiper numer jeden.

W bloku defensywnym z pewnością wystąpią Bartosz Bereszyński, Kamil Glik oraz Jan Bednarek, gdyż selekcjoner chce postawić na zgranie i stabilizację. A ta trójka występowała ze sobą podczas EURO 2020.

Najciekawsza jest rywalizacja na wahadłach: o dwa miejsca walczy czterech zawodników – Kamil Jóźwiak, Przemysław Frankowski, Tymoteusz Puchacz oraz Maciej Rybus. Na kogo postawi Paulo Sousa? Z informacji napływających z obozu kadry, można wywnioskować, że mecz rozpoczną Puchacz i Frankowski. Portugalczyk widzi Kamila Jóźwiaka w roli jokera. Jednak, mając w pamięci to jak portugalski szkoleniowiec potrafi zaskakiwać swoim decyzjami, nie postawiłbym w ciemno na zestawienie wahadeł – Puchacz, Frankowski.

W ataku, obok Roberta Lewandowskiego, zobaczymy z pewnością Kamila Świderskiego, gdyż… innej opcji raczej brak.

Przypuszczalny skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią:

Szczęsny – Bereszyński, Glik, Bednarek – Frankowski (Jóźwiak), Krychowiak, Moder, Linetty, Puchacz (Rybus) – Świderski, Lewandowski 

Początek spotkania o 20:45.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.