fbpx

LKS Cicha Woda i SP Footballove klubami partnerskimi Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica

Akademia Piłkarska Miedzi Legnica zyskuje kolejnych lokalnych partnerów. Nawiązano współpracę z klubem LKS Cicha Woda Tyniec Legnicki oraz Szkółką Piłkarską Footballove. Sygnatariusze porozumienia zachęcają przedstawicieli innych mniejszych ośrodków do współpracy z Miedzią!

Współpraca ma przynosić korzyści dla każdej ze strony. Lokalne kluby będą miały możliwość korzystania z doświadczeń i wzorców szkoleniowych wypracowanych w Akademii Miedzi, a najzdolniejsza młodzież otrzyma szansę trafienia do pierwszoligowego klubu. Miedź dzięki współpracy z Cichą Wodą Tyniec Legnicki i Szkółką Piłkarską Footballove monitorować będzie rozwój młodych graczy w regionie.

– Umowa Partnerska z LKS Cicha Woda Tyniec Legnicki i Szkółką Piłkarską Footballove to kolejny „mały” krok na ścieżce budowania sportowych możliwości dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Naszym celem jest stworzenie warunków do sportowego rozwoju oraz promowanie aktywności fizycznej poprzez zajęcia z piłką. W naszej Akademii budujemy nową jakość pionu sportowego Miedź Kids, którego koordynatorem jest Marcin Garuch i współpraca z Footballove to kolejny etap pracy dla dobra naszych najmłodszych zawodników – mówi Tomasz Syska, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, uprawia sport, stoi i trawa
Mały piłkarz Szkółki Footballove

– Bardzo się cieszę z podpisania umowy partnerskiej. To dla mnie tym ważniejsze, że funkcję koordynatora w grupach dziecięcych Miedzi łącze z zaangażowaniem w projekt Szkółki Piłkarskiej Footballove, której jestem jednym z pomysłodawców. Jestem przekonany, że w przyszłości nasza współpraca przyniesie obopólne korzyści – podkreśla Marcin Garuch, koordynujący projekt Miedź Kids.

Mocno otwieramy się na otoczenie. Bardzo zależy nam na współpracy z mniejszymi ośrodkami, bo tylko w ten sposób zwiększymy poziom szkolenia w całym regionie. To z kolei przyniesie wymierne korzyści w przyszłości dla całej naszej piłki. Chcielibyśmy, aby nowych partnerów Akademii Miedzi pojawiało się jak najwięcej. Jesteśmy gotowi do rozmów i otwarci na współpracę z kolejnymi klubami i szkółkami. Będziemy dążyć do tego, by nasza piłkarska rodzina stale się rozrastała – dodaje.

Projekt Szkółki Piłkarskiej Footballove, działającej przy stowarzyszeniu LKS Cicha Woda Tyniec Legnicki ma na celu stworzenie najmłodszym możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, jednocześnie oswajając dzieci z piłką nożną.
 
– Osobiście mam dużą satysfakcję z podpisania trójstronnej umowy między Miedzią, LKS Cicha Woda i SP Footballove, gdyż sam pierwsze kroki stawiałem już jako małe dziecko, właśnie w klubie z Tyńca Legnickiego. Widać, że w regionie jest bardzo duże zapotrzebowanie na podobne projekty, skierowane do najmłodszych adeptów futbolu. Wraz z Maciejem Bronką stworzyliśmy odpowiednie warunki dzieciom z gminy Ruja i okolic. To cieszy, że niemal od startu funkcjonowania szkółki w Tyńcu Legnickim naszym partnerem jest tak duży klub jak Miedź. W przyszłości chcielibyśmy, aby wyróżniające się dzieci z SP Footballove próbowały swoich sił w grupach Miedź Kids czy starszych rocznikach Akademii Miedzi – podsumowuje Garuch.

***

Pierwszy zespół LKS-u Cicha Woda Tyniec Legnicki występuje czwartej grupie legnickiej B-klasy.

Źródło: Biuro prasowe Miedzi Legnica

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.