fbpx

Brutalny atak na tle rasistowskim w Poznaniu. Piłkarz 4-ligowego klubu walczy o życie

Zawodnik czwartoligowej Korony Piaski został brutalnie pobity w Poznaniu. Według komunikatu klubu zamieszczonego na Facebooku, atak miał podłoże rasistowskie.

Poszkodowanym w bestialskim napadzie jest pochodzący z Sudanu Junior Kondok Simon Tor. Według oświadczenia klubu Korona Piaski, piłkarz walczy o życie.

Dnia 4.09.2021 w godzinach nocnych doszło do pobicia naszego zawodnika Korony Piaski Tor Juniora Kondok Simona, doszło do tego prawdopodobnie w okolicach Starego Rynku w Poznaniu, a dokładniej koło klubu Pacha na ul. Paderewskiego. Doznał on poważnych obrażeń, które zagrażają jego życiu. Jest to nasz przyjaciel i zwracamy się z prośbą o pomoc w poszukiwaniu sprawców. Prawdopodobnie było ich 4. Jego pobicie było na tle rasistowskim. Jeśli ktokolwiek miałby jakiekolwiek informacje, prosimy o pilny kontakt z policją bądź z nami. Bądźmy ludźmi i traktujmy się z szacunkiem” – czytamy w komunikacie klubu opublikowanym na Facebooku.

Junior Kondok Simon Tor trafił do Polski w 2019 roku. W Poznaniu zaczął studia na dwóch kierunkach. Występował w Avii Kamionki, Kotwicy Kórnik, a ostatnio w IV-ligowej (grupa wielkopolska) Koronie Piaski.

Simon odzyskał już przytomność. Rozmawiała z nim dziennikarka Agnieszka Andrzejewska z „Życia Gostynina”.

– To było najgorsze doświadczenie jakie przeżyłem. Mam nadzieję, że nikomu się coś takiego nie przydarzy – powiedział zawodnik Korony Piaski.

Organa ścigania jeszcze nie potwierdziły, czy atak na Simona był na tle rasistowskim.

– Na razie nie możemy potwierdzić rasistowskiego podłoża tego ataku – powiedział cytowany przez Interia.pl Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Brutalny atak na tle rasistowskim w Poznaniu. Piłkarz 4-ligowego klubu walczy o życie”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.