fbpx

Paulo Sousa ogłosił powołania na mecze z San Marino i Albanią. Siedzisz na trybunach? Masz uznanie u selekcjonera

Paulo Sousa ogłosił szeroką kadrę na październikowe mecze reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata z San Marino (09.10) i Albanią (12.10). Zgodnie z zapowiedziami, szansę pożegnania się z kibicami dostanie Łukasz Fabiański.

Paulo Sousa podał szeroką, 29-osobową listę powołanych. Ostateczna kadra zostanie ogłoszona 27 września. W meczu z San Marino wystąpi Łukasz Fabiański. 56-krotny reprezentant Polski po Euro 2020 zakończył karierę w kadrze i w 57. występie pożegna się z kibicami na PGE Narodowym.

W porównaniu do wrześniowych powołań do kadry mogą wrócić Arkadiusz RecaRobert Gumny i Przemysław Płacheta. Ten ostatni przesiaduje na trybunach podczas meczów… Norwich City. Nie ma dla tego zawodnika miejsca nawet na ławce rezerwowych w klubie, jest za to w reprezentacji Polski. Na liście natomiast zabrakło notującego bardzo dobre występy w lidze rosyjskiej Sebastiana Szymańskiego.

Selekcjoner liczy na zawodników, którzy we wrześniu nie zagrali z powodu kontuzji czy problemów z covidem, a więc Piotra ZielińskiegoMateusza Klicha, Krzysztofa Piątka czy Kacpra Kozłowskiego.

Lista powołanych na mecze reprezentacji Polski w el. MŚ:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski, Łukasz Fabiański (tylko na mecz z San Marino)
Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Robert Gumny, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus
Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Damian Szymański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński
Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.