fbpx

Znaczy kapitan, czyli dwa ,,swojaki’’ w jednym meczu. „Dziwne” spotkanie w mazowieckiej 4 lidze

Płomień Dębe Wielkie (beniaminek) i Oskar Przysucha (kandydat do wygrania grupy) zmierzyły się w 8. kolejce drugiej grupy IV ligi mazowieckiej.

Dziwny to był mecz i jak się okazało niezmiernie pechowy dla kapitana Płomienia – Marcina Świstaka.

Faworyt spotkania, czyli Oskar zgodnie z planem objął prowadzenie w 5. minucie. W 21. minucie zespół z Przysuchy nie wykorzystał rzutu karnego, ale zagranie ręką piłkarza gospodarzy skutkowało natychmiastowym … następną jedenastką. W 22. minucie Oskar ponownie nie wykorzystał rzutu karnego. I tu w sukurs nieskutecznym do bólu piłkarzom przyszedł kapitan… Płomienia, czyli Marcin Świstak.

W 28. minucie strzelił bramkę samobójczą i zrobiło się 0:2. Znowu było zgodnie z planem – faworyt miał dwubramkową przewagę. W 53. minucie Płomień nie wykorzystał rzutu karnego. Na szczęście dobitka okazała się skuteczna i zrobiło się 1:2, czyli nie do końca zgodnie z planem Oskara.

Jednak w 74. minucie spotkania Marcin Świstak przypieczętował swojego pecha w tym meczu strzelając drugiego gola samobójczego, zapewniając Oskarowi zwycięstwo.
Jak pech to pech.

Po tym dziwnym meczu, Płomień zajmuje 15. miejsce pozycję z bilansem 2-0-6, br. 7-18. ze stratą 7 pkt. do strefy bezpiecznej. Utrzymanie IV ligi wydaje się niemożliwe, bo w tym sezonie z dwóch grup mazowieckich spada automatycznie co najmniej po 9 ostatnich zespołów. Spadkowiczów może być więcej w zależności od liczby ,,mazowieckich’’ spadkowiczów z III ligi.

A tam słabo sobie radzą Błonianka Błonie, Ursus Warszawa i Broń Radom.

Natomiast Oskar zajmuje pozycję wicelidera tabeli z bilansem 7-0-1, br. 19-10. Oprócz drużyny z Przysuchy, 21 pkt. na koncie mają MKS Piaseczno i Victoria Sulejówek. I to są trzej kandydaci do wygrania grupy II. Zwycięzca zagra baraże o III ligę ze zwycięzcą grupy I.

Tutaj, póki co, jest aż pięciu kandydatów do pierwszego miejsca: Escola Varsovia Warszawa, Wisła II Płock, KS CK Troszyn, Ząbkovia (dawniej Dolcan) Ząbki i Mławianka Mława.

Płomień Dębe Wielkie- Oskar Przysucha 1:3 (0:2)

Bramki:

Płomień: 55′ Daniel Matwiejczyk

Oskar – 5′ Przemysław Wicik, 28′ i 74′ (gole samobójcze Marcin Świstak)

W 21. i w 22. minucie Oskar nie wykorzystał rzutów karnych. W 53 minucie Płomień nie wykorzystał jedenastki.

Składy:

Płomień: Czajka, Matwiejczyk, Antolak, Laskowski, Woś, Możdżonek, Cacko, Aboubacar Conde, Josiah Chineyre Chukwudi, Świstak, Onyekachi.

Grali również: Bąk, Siporski (obaj od 46), Smoderek (70)

Oskar: Wieczorek – Bojek (62 Sala), Moskwa (46 Gromski), Klimas (85 Figarski), Kornacki, Zaręba (58 Miturski), Zagórski, Czarnota, Skałbania (75 Janiszewski), Wicik, Śliwiński (62 Nogaj).

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.