fbpx

2021/2022 – szczególny to sezon w IV lidze po covidowych zawirowaniach

Połowa rundy jesiennej, a tu tylko trzy „dwucyfrówki”, w tym jedna autorstwa Wieczystej Kraków.

Jednak Wieczysta to inna bajka jakościowa i … I co?  Tak samo podlega kwalifikacjom statystycznym jak …  Hetman Zamość lub Hetman Białystok. Co z tego wynika procentowo rzecz biorąc? Bo to jest w miarę sprawiedliwa ocena.  

Wieczysta, póki co, nie jest najlepszym IV-ligowym zespołem w Polsce w sezonie 2021/22.  W IV lidze zajmuje jakieś 7-9 miejsce.  

Wieczysta przegrywa procentowo z … innymi, jeśli chodzi o serie bez porażek. Wieczysta przegrywa z innymi, jeśli chodzi o stracone i zdobyte bramki (%).

„Wieczysta jest słaba?” – Czyż to nie fajny temat? Oczywiście to tylko żarty. Wszyscy wiemy, że krakowski dream team wygra tę IV ligę w cuglach.  I punktowo i procentowo. A tymczasem dzwony biją na alarm! Są lepsi!

Na szybko sprawdziłem odradzającego się „Upadłego Anioła”, czyli … Górnik Wałbrzych, który (o zgrozo) rozgrywa swoje mecze na wałbrzyskim Białym Kamieniu, czyli stadionie … śmiertelnego wroga – Zagłębia Wałbrzych. Ale czasy!

Waldenburger Berglandstadion o pojemności 40 tysięcy, jest dzisiaj ruiną. W 1926 roku gościł tam niejaki Adolf Hitler.

Miało być o dwucyfrówkach, a zapędziłem się do Małopolski i na Dolny Śląsk. Wracam więc do tematu.

Mamy trzecią w obecnym sezonie ,,dwucyfrówkę’’. W 10. kolejce lubelskiej IV ligi (gr. I)  Motor II Lublin rozbił u siebie outsidera, czyli Włodawiankę Włodawa 12:2 (8:1).

Składów nie będę podawał- to nie ma sensu. Nawet w przypadku meczu lidera z outsiderem. Wiadomo, że Motor II to Motor, a Włodawianka to tylko… Włodawianka. I to nie jest śmieszne. To tak a propos regulaminu rozgrywek, o którym wspominałem wiele razy wcześniej.

Na gorąco.

Wilga II Garwolin, czyli beniaminek i lider mazowieckiej A-klasy z bilansem: 6 meczów, 13 pkt. (5-1-0), br. 18-10 przegrał wyjazdowy mecz z Ząbkovią II Ząbki 0:8 (0:5).

Wilga II w zasadzie nie korzysta z zawodników ,,jedynki’’. Ząbkovia natomiast jak najbardziej i zgodnie z regulaminem… Bo takie ma prawo.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.