fbpx

Dożywotni zakaz stadionowy za rasistowskie hasła

Zidentyfikowano jednego z kibiców, który kierował rasistowskie hasła w stronę piłkarzy SSC Napoli na stadionie we Florencji. Według doniesień włoskich mediów Fiorentina zamierza nałożyć na niego dożywotni zakaz stadionowy.

Jak informuje „La Gazzetta dello Sport” po wspólnych działaniach Fiorentiny oraz DIGOS (Wydział Dochodzeń Ogólnych i Operacji Specjalnych we Włoszech) zidentyfikowano jedną z osób obrażających Kalidou Koulibaly’ego. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna otrzyma dożywotni zakaz wstępu na stadion Artemio Franchi we Florencji. Włoscy dziennikarze informują też, że z klubem i funkcjonariuszami współpracuje prokurator FIGC z Chine. 

„Gów**a małpa. Tak mnie nazwali. To nie ma nic wspólnego ze sportem. Powinni zostać złapani i zachowani z dala od stadionów: na zawsze” – napisał po meczu Koulibaly

W poniedziałek, po spotkaniu Fiorentiny z Napoli ,oficjalne oświadczenie wydała AC Fiorentina. Dyrektor wykonawczy klubu Joe Barone potępił zachowanie kibiców wykrzykujących rasistowskie hasła.

– Potępiamy takie zachowanie. Dyrektor Fiorentiny osobiście przeprosił klub SSC Napoli oraz zawodników, którzy stali się ofiarami tych bezwstydnych i nieakceptowalnych przyśpiewek, które miały miejsce po ostatnim gwizdku. Na osoby, które wykrzykiwały rasistowskie obelgi, Fiorentina nałoży zakaz wejścia na stadion, mając nadzieję, że inne kluby będą czynić podobne – czytamy w oświadczeniu.

Źródło: La Gazetta dello Sport

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.