fbpx

Trener Michniewicz przed meczem Legia – Lech: Potrzebujemy punktów jak tlenu

Czesław Michniewicz, szkoleniowiec Legii Warszawa odpowiadał na pytania dziennikarzy przed meczem 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Lechem Poznań.

Trener Czesław Michniewicz:

– Po meczu w Gdańsku były dwa dni wolne. Spotkaliśmy się w środę i odbyliśmy trening. W czwartek trenowaliśmy dwukrotnie. W piątek mieliśmy kolejne zajęcia. Sobota była wolna dla większości zawodników, ale część z nich wystąpiła w meczu rezerw. W poniedziałek spotkaliśmy się popołudniu. W środę w LTC stawili się piłkarze występujący w reprezentacjach i odbyliśmy kolejną jednostkę. Wczoraj mieliśmy grę kontrolną z drużyną CLJ. Zagraliśmy dwa razy po 30 minut, po to, żeby przypomnieć sobie pewne zachowania, ale też zastanowić się nad tym, kto na jakiej pozycji może zagrać w niedzielę. Dzisiaj będziemy mieli trening o 11, jutro spotykamy się po południu. Nocujemy w LTC, a w niedzielę rozegramy mecz z Lechem.

– Staramy się nie roztrząsać tego co jest. Na zgrupowanie reprezentacji zawsze wyjeżdża dużo zawodników. Ci którzy zostali – a było ich stosunkowo dużo w porównaniu do wrześniowego zgrupowania – bardzo intensywnie trenowali. Mamy wystarczająco dużo czasu biorąc pod uwagę to, w jakim tempie graliśmy w ostatnim czasie. Staraliśmy się maksymalnie wykorzystać ten czas i to nam się udało.

– Sytuacja z Mahirem jest jasna i klarowna. Nasz zawodnik jest zdrowy, zaszczepiony. Przeszedł dodatkowe badania, które wykluczyły jego absencję. Jest brany pod uwagę na niedzielne spotkanie i myślę, że zagra dobry mecz. Artur Boruc z nami nie trenuje. Czekamy na lepsze wiadomości w sprawie jego stanu zdrowia. To wszystko jednak bardzo się przeciąga. Joel Abu Hanna wrócił ze zgrupowania kadry Izraela, niestety z kontują. Będzie musiał przejść zabieg i prawdopodobnie nie będzie mógł zagrać do końca rundy. Na drobny uraz narzeka także Mateusz Hołownia. Pozostali zawodnicy są zdrowi i trenują.

– Przede wszystkim skupialiśmy się na motoryce. Bardzo mocno trenowaliśmy w poprzednim tygodniu. Wiemy, że czeka nas wiele spotkań o dużej intensywności. To był moment, w którym należało popracować nad motoryką. Skupialiśmy się także na innych elementach. Trenowaliśmy rozgrywanie piłki i przejście z ataku do obrony. Dziś popracujemy nad stałymi fragmentami gry już w kontekście niedzielnego meczu. Jutro czeka nas standardowy rozruch.

– Potrzebujemy punktów jak tlenu. Wiemy jaka jest sytuacja w lidze. Mamy świadomość tego, w którym miejscu jesteśmy. Lech dobrze rozpoczął sezon. Wygrali kilka spotkań i strzelili dużo bramek. Czeka nas ciekawy mecz. My też mamy swoje atuty. Mieliśmy dużo czasu, żeby przygotować się do tego meczu przygotować. Zagramy dużo lepsze spotkanie niż miało to miejsce w ostatniej kolejce w Gdańsku.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.