fbpx

16-letni zawodnik uderzył sędziego podczas meczu o awans do Centralnej Ligi Juniorów

16-letni zawodnik uderzył sędziego Zdarzyło się to w czasie meczu KKS Kalisz – SF Luboń, barażowym pojedynku o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Ostatnio takie ataki zdarzają się niemal każdego dnia, w którym rozgrywane są mecze niższych lig.

KS Kalisz prowadził 2:1, a do końca spotkania pozostawało coraz mniej czasu. Jeden z zawodników drużyny gości w 74. minucie gry uderzył arbitra w brzuch. Sędzia uznał, że nie jest w stanie dalej prowadzić meczu wobec takiego zachowania nastolatka z Lubonia. Arbiter zakończył pojedynek, ale kolejne decyzje najpewniej podejmie PZPN.

W związku z opisywanymi wydarzeniami, komunikat zamieścił klub z Lubinia. Treść poniżej (pisownia oryginalna).

Oświadczenie Klubu Szkoła Futbolu Luboń, w związku z przerwaniem meczu barażowego o awans do Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy KKS KALISZ a SF LUBOŃ:

„Działając w imieniu klubu Szkoła Futbolu Luboń, w związku z przerwaniem przez arbitra meczu barażowego, pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zdarzeń, jakie miały miejsce w czasie zawodów. Piętnujemy naganne zachowanie naszego gracza, który działał pod wpływem emocji. W związku z powyższym, został on zawieszony w trybie natychmiastowym na okres 3 miesięcy w prawach zawodnika naszego klubu. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z tą sytuacją, a klub przedstawi swoje stanowisko po analizie materiału video. Jednocześnie z żalem stwierdzamy, że gospodarze nie stanęli na wysokości zadania jako organizatorzy tak ważnego meczu. Prowokacyjne zachowania pozostawiamy bez komentarza. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i przepraszamy wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni zachowaniem naszych zawodników oraz sztabu szkoleniowego. Równocześnie, ze względu na falę hejtu pod postami związanymi z tym meczem, wyłączyliśmy możliwość ich komentowania. „

Więcej szczegółów zamieścił były sędzia międzynarodowy Rafał Rostkowski, który opisał zdarzenie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Sędzia został uderzony w brzuch przez 16-letniego piłkarza, drużyna gości po meczu złamała chorągiewkę rożną i zdemolowała drzwi swojej szatni w budynku klubu z Kalisza – oto szczegóły przerwanego wczoraj meczu juniorów, barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów – czytamy.

Czas na podjęcie wiążących decyzji mających na celu ochronę prawną arbitrów podczas spotkań niższych lig. Inaczej dojdzie po prostu do prawdziwej tragedii.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “16-letni zawodnik uderzył sędziego podczas meczu o awans do Centralnej Ligi Juniorów”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.