PZPN stracił wielką kasę na porażce z Węgrami. Prezes Wielkopolskiego ZPN zdradził kwotę

Jednym z gości niedzielnego programu „Cafe Futbol” był członek zarządu PZPN i prezes Wielkopolskiego ZPN Paweł Wojtala. Działacz wziął udział w dyskusji na temat występów reprezentacji Polski i zdradził jaką kwotę stracił polski związek po porażce reprezentacji z Węgrami.

Przegrany mecz z Madziarami wywołał wielkie niezadowolenie i rozczarowanie wśród prominentnych działaczy PZPN. Część z nich starała się wymóc na prezesie Kuleszy zwolnienie Paulo Sousy. Brak rozstawienia w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata w Katarze, a co za tym idzie konieczność gry na wyjeździe, przyniesie wielką stratę finansową polskiej federacji.

– Po meczu byliśmy bardzo rozczarowani. Tak jak wszyscy kibice, byliśmy rozczarowani postawą zawodników i tym, co się działo na boisku. Ten mecz ma swoje konsekwencje – choćby takie, że nie zagramy pierwszego spotkania barażowego u siebie – mówił Paweł Wojtala w programie „Cafe Futbol”.

Prezes Wielkopolskiego ZPN podkreślił również zdziwienie z jakim odnotowano decyzje personalne Paulo Sousy.

– Każdy był zaskoczony taką decyzją. Wszyscy zakładaliśmy, że trener zdecyduje się na najmocniejszy skład w tak ważnym meczu. Trener jest najbliżej zespołu, to on podejmuje autonomiczne decyzje. On wie, jak zawodnicy się czują. Na pewno było dla nas jednak zaskoczeniem, że zdecydował się na takie wybory – relacjonował Wojtala.

– Kwoty są zależne od wypełnienia stadionu. Przy pełnym stadionie są to kwoty ok. 8-9 mln złotych. Mówimy tu o dochodzie – poinformował Wojtala.

Losowanie par i drabinek barażowych odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00 w Zurychu. Potencjalnymi rywalami Polaków w półfinale baraży są Portugalia, Włoch, Szwecja, Walia, Szkocja oraz Rosja. 

Źródło: Cafe Futbol

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.