fbpx

„Solna Piłka” dla Roberta Lewandowskiego przyznana przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP

Wieliczka przekaże Robertowi Lewandowskiemu certyfikat „Solnej Piłki”, a także dyplom dla Człowieka Roku 2021. Taki tytuł przyznała kapitanowi reprezentacji Polski Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP.

Prezentacja „Solnej Piłki” odbyła się w Wielickiej Mediatece. Podczas spotkania podpisano także specjalny certyfikat.

„Po oficjalnym opublikowaniu wyników „Złotej Piłki” polscy kibice, w tym mieszkańcy Wieliczki, są niezmiennie przekonani, iż nagroda ta powinna trafić w Pańskie ręce. Wieliczanie dali temu wyraz w wymiarze symbolicznym, ogłaszając publicznie, iż to Pan jest dla nas najlepszym piłkarzem świata w 2021 roku. (…). Bezdyskusyjnie uważamy, że Pana sportowe dokonania zasługują na docenienie poprzez najważniejsze indywidualne trofeum w historii piłki nożnej” – to fragment tego dokumentu.

Robert Lewandowski Najlepszy Piłkarza Świata – głosi napis na „Solnej Piłce”. Nagroda, która trafi do napastnika reprezentacji Polski i Bayernu Monachium została wykonana z soli szarej i białej, a całość umieszczono na drewnianej podstawie.

Projekt uchwały w sprawie nieuznania wyników tegorocznego plebiscytu magazynu „France Football”, Kamil Jastrzębski złożył do biura wielickiej RM 30 listopada 2021. Radny zamieścił dokument także na Twitterze.

– Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski. W związku z tym – jako radny Wieliczki – proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to Lewy jest najlepszym piłkarzem świata – napisał Jastrzębski.

Projekt radnego stał się głośny w całej Polsce. Wieliczka postanowiła uhonorować Roberta Lewandowskiego „Solną Piłką” oraz uznać go symbolicznie za piłkarza numer jeden na świecie.

– Zapraszam Roberta Lewandowskiego do Wieliczki. Zapraszam, żeby odwiedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego, zobaczył wspaniałych, młodych piłkarzy, którzy kształcą się tak, aby mu dorównać. To jest cel naszego zaproszenia i dzisiejszego spotkania. Panie Robercie serdecznie zapraszam do naszego miasta – mówił podczas prezentacji burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Oficjalne zaproszenie zostanie przesłane do Roberta Lewandowskiego w najbliższych dniach. 

Poniżej pełna treść dokumentu:

„Po oficjalnym opublikowaniu wyników „Złotej Piłki” polscy kibice, w tym mieszkańcy Wieliczki, są niezmiennie przekonani, iż nagroda ta powinna trafić w Pańskie ręce. Wieliczanie dali temu wyraz w wymiarze symbolicznym, ogłaszając publicznie, iż to Pan jest dla nas najlepszym piłkarzem świata w 2021 roku. Inicjatywa, którą podjęło nasze miasto, odbiła się szerokim echem i została odnotowana przez środowisko dziennikarskie oraz globalne media.

Bezdyskusyjnie uważamy, że Pana sportowe dokonania zasługują na docenienie poprzez najważniejsze indywidualne trofeum w historii piłki nożnej.

W ramach naszego pomysłu, za aprobatą społeczności, podjęliśmy decyzję o wręczeniu Panu Wielickiej Nagrody – „SOLNEJ PIŁKI”.

Gest ten to wyraz szacunku za godne reprezentowanie oraz budowanie wizerunku naszego kraju. Sól – niegdyś słusznie nazywana „białym złotem” – jest skarbem, który od ponad 700 lat kształtuje historię Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka.

Łączymy wyrazy szacunku i życzymy sukcesów w kolejnych latach. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy obserwować grę tak wybitnego sportowca.”

Certyfikat podpisali burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z zastępcami Agnieszką Szczepaniak i Piotrem Krupą oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Tadeusz Luraniec i radny Kamil Jastrzębski.

fot. UMiG Wieliczka

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.