Selekcjoner reprezentacji Senegalu: Szanuję Liverpool, ale nie Juergena Kloppa, tego aroganta

Puchar Narodów Afryki ma się odbyć na przełomie stycznia i lutego w Kamerunie. Turniej wywołuje wiele kontrowersji z powodu pandemii koronawirusa. Teraz oliwy do ognia dolał jeszcze Aliou Cisse, selekcjoner reprezentacji Senegalu, który w ostrych słowach skrytykował Juergena Kloppa, szkoleniowca Liverpoolu.

Puchar Narodów Afryki w Kamerunie miał się odbyć w tym roku, ale został przełożony na 2022 ze względu na pandemię, która storpedowała eliminacje. Nie jest również do końca pewne czy turniej odbędzie się w nowym terminie. Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) zagroziło, że piłkarze reprezentacji mogą nie zostać zwolnieni przez swoich pracodawców na Puchar Narodów Afryki z powodu braku odpowiedniego protokołu sanitarnego.

„Według naszej wiedzy Afrykańska Konfederacja Piłkarska nie przedstawiła jeszcze do publicznej wiadomości odpowiedniego protokołu medycznego i operacyjnego, bez którego kluby nie będą mogły zwolnić na turniej swoich zawodników” – napisano w oświadczeniu ECA adresowanym do FIFA.

Trenerzy klubowi w czołowych europejskich ligach traktują PNA jako zło konieczne. W terminie w jakim odbywa się turniej trwają rozgrywki w wielu krajach. Część zespołów musi radzić sobie wówczas bez swoich czołowych graczy. Szczególnie mówimy tu o Premier League.

Wielkim krytykiem Pucharu Narodów Afryki jest Juergen Klopp, szkoleniowiec Liverpoolu, który niejednokrotnie dawał wyraz swojej frustracji przy okazji tych rozgrywek. Niemiec umniejsza rangę PNA i często zadaje pytanie o to, dlaczego musi zwalniać zawodników na turniej o małym, według niego, ciężarze gatunkowym.

Do wypowiedzi Kloppa odniósł się Aliou Cisse, szkoleniowiec reprezentacji Senegalu.

– Prowadzę Senegal i mój zawodnik gra dla Kloppa w Liverpoolu. Szanuję ten klub, ale nie Kloppa, który bagatelizuje afrykańskie imprezy piłkarskie. Nie byłby w tym miejscu, w którym jest bez afrykańskich zawodników. Bez nich przegrywałby każdy finał. Salah, Mane, Matip, Keita dali mu pierwszy ważny europejski finał – powiedział.

– Dziś ma czelność nazywać PNA małym turniejem. Puchar Narodów Afryki ma tylu uczestników co mistrzostwa Europy. Za kogo on się uważa? PNA ma dokładnie te same gwiazdy, które pomagają błyszczeć jego Liverpoolowi. Puchar Narodów Afryki ma taką samą jakość jak Euro. Cieszę się, że Mane nadal jest pokorną osobą, pomimo gry pod takim arogantem – podkreślił Cisse.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.