fbpx

Młode talenty ze Świątnik Górnych

Miniony rok był dla klubu TS Sparta Świątniki Górne bardzo intensywny pod względem szkoleniowym. Pierwsze w historii młodego klubu piłkarskie półkolonie, obóz sportowy, regularne treningi i mecze z silnymi rywalami. Te wszystkie elementy zrodziły liderów w młodzieżowych drużynach i pozwoliły poszczególnym zawodnikom wspiąć się o poziom wyżej, bo przecież właśnie taka jest filozofia TS Sparta. 

Najbardziej utalentowanych zawodników ze swojej szkółki, przedstawił Łukasz Szymański, jeden ze współzałożycieli TS Sparta Świątniki Górne.

Artur Cholewa to zawodnik, który w 2021 roku zrobił zdecydowanie największy postęp sportowy. Dzisiaj zawodnik ten urodzony w 2009 roku „przesiąkł” metodami szkoleniowymi i filozofią spartańskiego klubu. Ofensywnie usposobiony gracz lubiący grać po lewej stronie boiska, aby za chwilę zejść do środka i uderzyć z prawej nogi. Śmiało można powiedzieć, że Artur „ma w nodze klej”. Bardzo krótkie i dynamiczne prowadzenie piłki, niekonwencjonalne zwody i odwaga w grze 1×1 były u tego zawodnika widoczne praktycznie we wszyskich w meczach, gdzie pokazywał się z rewelacyjnej strony. Artur w tym roku zagrał również w barwach Cracovii Kraków podczas meczu kontrolnego w ramach test – treningu. 

Wojtek Pietrzyk urodzony w 2013 roku, to również odkrycie tego roku. Młody zawodnik wystrzelił z formą poprzez intensywną pracę na treningach drużynowych, a także treningach indywidualnych będąc wyróżniającą się postacią w meczach TS Sparta. Wojtek ma dużą łatwość w nauce nowych elementów, z tygodnia na tydzień staje się coraz lepszy technicznie. Już teraz góruje nad rówieśnikami pod względem rozumienia gry. W połączeniu z jego wrodzoną dobrą wydolnością mieszanka ta może okazać się receptą na bardzo dobrego zawodnika w przyszłości. 

Maks Konieczny to kolejna perełka TS Sparta urodzona w 2013 roku. Maks uwielbia strzelać bramki i nie ma się co temu dziwić, ponieważ jego predyspozycje są do tego stworzone. Młody zawodnik dysponuje bardzo dobrym i silnym uderzeniem, jest szybki i bardzo dobrze gra w pojedynkach 1×1. Maks z powodzeniem trenuje z dużo starszymi od siebie zawodnikami, a w tym roku miał okazję sprawdzić się na test – treningu w Wiśle Kraków.

Oliwia Rogala urodzona w 2006 roku to zawodniczka wypożyczona do Football Success Academy Kraków, ale wciąż regularnie trenująca w TS Sparta. Duża liczba jednostek treningowych z pewnością przyspiesza rozwój młodej piłkarki. Oliwia już na wiosnę może zadebiutować w żeńskich rozgrywkach seniorskich. Obdarzona siłą fizyczną, mocą i szybkością zawodniczka stale podnosi swoje umiejętności techniczne, a w meczach TS Sparta zawsze jest wyróżniająca się postacią i filarem drużyny. Oliwia w tym roku wraz z inna zawodniczką TS Sparta Nikolą Stryszowską uczestniczyła również w testach w Legii Warszawa.

Za końcówkę roku należy wyróżnić również Maksa Olbrycha, Franka Matogę, Klaudiusza Miodka i Maksa Bilskiego, a pamiętajmy również, że dobra forma pozwoliła w 2021 roku wypożyczyć bramkarkę Nikolę Stryszowską do Respektu Myślenice.

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.