Kolejny kandydat chętny do zastąpienia Sousy. Tym razem były selekcjoner reprezentacji Kostaryki

Wciąż nie wiemy kto zastąpi Paulo Sousę na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Pojawiają się nazwiska kolejnych kandydatów. Do tego grona dołączył brazylijski trener, który z chęcią poprowadziłby naszą kadrę narodową.

Do grona potencjalnych kandydatów dołączył także były brazylijski piłkarz, a obecnie trener Alexandre Guimaraes. Z informacji podanych przez dziennikarza serwisu sportowefakty.wp.pl. Piotra Koźmińskiego wynika, że 62-latek może być rozpatrywany jako jeden z możliwych następców Paulo Sousy.

Guimaraes urodził się w Brazylii, ale w wieku 12 lat przeniósł się do Kostaryki. W 1980 przyjął obywatelstwo tego kraju. Jako piłkarz w barwach reprezentacji Kostaryki rozegrał 16 meczów, w których strzelił dwa gole. Jednego z nich w towarzyskim meczu z Polska (2:4), który rozegrano 7 lutego 1989 roku. Wziął udział w mistrzostwach świata 1990.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej pozostał przy futbolu i rozpoczął pracę jako szkoleniowiec. Prowadził między innymi reprezentację Kostaryki oraz Panamy.

W roli selekcjonera dwukrotnie awansował z kadrą Kostaryki na mistrzostwa świata w 2002 oraz 2006 roku. Na tym drugim turnieju jego drużyna przegrała z Polską (1:2).

W ostatnich latach Guimaraes prowadził kostarykańskie Deportivo Saprissa, chińskie Tianjin Teda, indyjski Mumbai City, kolumbijskie CD América de Cali, a od listopada 2020 do czerwca 2021 roku Atlético Nacional.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Fot. Web24 News

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.