fbpx

Jagiellonia Białystok ma nowego trenera. Gwiazda Kanału Sportowego podczas Euro 2020

Piotr Nowak został nowym trenerem Jagiellonii Białystok.

Piotr Nowak związał się z Jagiellonią kontraktem, który obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Piotr Nowak jest wychowankiem Włókniarza Pabianice. Podczas kariery zawodniczej bronił barw m.in. GKS-u Bełchatów, Zawiszy Bydgoszcz, tureckiego Bakirkoysporu, szwajcarskiego Young Boys Berno oraz niemieckich Dynamo Drezno i TSV 1860 Monachium. Karierę zawodniczą kończył w amerykańskim Chicago Fire, z którym zdobył US Open Cup oraz mistrzostwo ligi MLS.

Nowak wystąpił 19 razy w reprezentacji Polski i zdobył trzy bramki. Przez pewien czas pełnił rolę kapitana narodowej kadry. W 1996 roku otrzymał nagrodę Piłkarza Roku w Plebiscycie Piłki Nożnej.

Swoją karierę trenerską rozpoczął w amerykańskim DC United, które objął na początku 2004 roku. W pierwszym sezonie swojej pracy wygrał z zespołem rozgrywki MLS. Z klubem rozstał się w grudniu 2006 roku.

Kolejnymi miejscami pracy Piotra Nowaka były seniorska reprezentacja USA, gdzie pełnił rolę asystenta Boba Bradley’a oraz kadra Stanów Zjednoczonych U-23. W 2009 roku wrócił do pracy w klubie, obejmując pierwszą drużyną Philadelphia Union, którą prowadził do 2012 roku. W latach 2014 – 2016 Nowak pracował w roli dyrektora technicznego w reprezentacji Antigua i Barbados.

W styczniu 2016 roku Piotr Nowak podpisał umowę z Lechią Gdańsk. Poprowadził ten zespół w 66 oficjalnych meczach, spośród których jego podopieczni wygrali 31 spotkań, 16 zremisowali i 19 przegrali. Pod jego wodzą zespół z Pomorza zakończył zmagania ligowe na 5. (2015/2016) i 4. (2016/2017) miejscu w tabeli. Pracę w roli trenera zakończył we wrześniu 2017 roku, ale pozostał w klubie z Gdańska przez kolejne kilka miesięcy, pracując w roli dyrektora sportowego.

Od momentu definitywnego rozstania z Lechią trener Nowak pracował w strukturach organizacyjnych FIFA, gdzie zajmował się projektami doradczymi i edukacyjnymi reprezentacji oraz programów grassroots i piłki nożnej kobiet, był również ekspertem telewizyjnym.

Piotr Nowak przypomniał się polskim kibicom podczas Euro 2020 występując w roli eksperta na Kanale Sportowym. Szkoleniowiec zrobił wówczas niesamowitą furorę wśród fanów futbolu.

Źródło: Jagiellonia Białystok

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.