fbpx

Piłkarscy baronowie spotkali się na obradach w Wieliczce

Szesnastu prezesów wszystkich wojewódzkich związków piłki nożnej w Polsce obraduje w ten weekend w Wieliczce. Na zaproszenie prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Kołtuna przyjechali do Wieliczki na drugie w tej kadencji forum prezesów.

W obradach biorą udział m.in. wiceprezesi Polskiego Związku Piłki Nożnej – Adam Kaźmierczak (Łódzki ZPN), Henryk Kula (Śląski ZPN), Maciej Mateńko (Zachodniopomorski ZPN), Mieczysław Golba (Podkarpacki ZPN).

Do Wieliczki przyjechali też Marek Łukiewski, zastępca sekretarza generalnego PZPN, prezes Warmińsko-Mazurskiego ZPN i oraz inni piłkarscy baronowie, z których większość zasiada w zarządzie PZPN (m.in.: Tomasz Garbowski, Zbigniew Bartnik, Paweł Wojtala, Radosław Michalski, Eugeniusz Nowak, Sławomir Kopczewski, Roman Skowron, Sławomir Pietrzyk). 

– Rozmawialiśmy o najważniejszych obecnie sprawach amatorskiej i zawodowej piłki m.in.: o potrzebach klubów wobec rosnących powszechnie cen i kosztów działalności, ryczałtach sędziowskich, unifikacji rozgrywek młodzieżowych, certyfikacji szkółek piłkarskich i uruchomieniu tzw. zielonej certyfikacji dla mniejszych klubów, korektach w strukturze rozgrywek centralnych lig juniorskich. Wypracowane w Wieliczce wnioski trafią w formie rekomendacji pod obrady zarządu PZPN – mówi prezes MZPN Ryszard Kołtun. 

W obradach miał też wziąć udział prezes PZPN Cezary Kulesza. Ostatecznie nie przyjechał do Wieliczki, gdyż wziął dziś udział w konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim i ogłoszeniu Programu Wsparcia Mistrzów. 

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.