Trwa zabawa w casting. Cezary Kulesza zabrał głos w sprawie nowego selekcjonera

Bardzo zaskakujące informacje docierają z różnych, „dobrze” lub jeszcze bardziej poinformowanych źródeł na temat nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Jeszcze wczoraj mogło się wydawać, że Adam Nawałka jest już o krok od ponownego objęcia reprezentacji Polski. Jak się okazuje prezes PZPN gra na kilka frontów i prowadzi zabawę w kotka i myszkę z mediami, jak i całym środowiskiem piłkarskim. Oprócz Nawałki w grę wchodzi jeszcze dwóch innych kandydatów, którzy zostali w grze po wstępnych rozmowach z szefem polskiej federacji.

Zgodnie z oczekiwaniami, zaraz po powrocie z wakacji Adam Nawałka spotkał się z Cezarym Kuleszą. Spotkanie miało miejsce wczoraj około godziny 22:00 w hotelu Regent, lecz według informacji przekazanych przez „Przegląd Sportowy”, było przypadkowe. Spotkanie byłego selekcjonera z prezesem PZPN obserwował jeden z hotelowych gości i puścił informację w świat, że dogadywane są między nimi szczegóły powrotu do kadry narodowej 64-letniego szkoleniowca. Według „PS” faworytem numer jeden do objęcia roli selekcjonera reprezentacji Polski jest w tym momencie Szwajcar Marcel Koller.

Doniesienia potwierdził Sebastian Staszewski z Interii.

Sam Cezary Kulesza zabrał głos w tej sprawie w wywiadzie z portalem „WP SportoweFakty”. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej potwierdził, że na ten moment jest trzech realnych kandydatów. Jak podkreślił w swojej wypowiedzi, wybiera już w tym momencie w bardzo wąskim gronie.

– Zdaję sobie sprawę, że wybór selekcjonera to temat, którym żyje cała Polska. Rozumiem olbrzymie zainteresowanie mediów, wyścig o newsa. To normalne, natomiast dla mnie najważniejsze jest dokonanie odpowiedniego wyboru, po dokładnej analizie i rozmowach z kandydatami. To wielka odpowiedzialność, której jestem świadomy – powiedział Kulesza.

– Wszystkie informacje medialne dotyczące rzekomego ustalania ostatnich szczegółów z tym czy innym szkoleniowcem są nieprawdziwe. Prowadzę rozmowy, spotykam się z kandydatami, chcę jak najlepiej poznać ich pomysł na prowadzenie kadry, plan na baraże, na dalszy rozwój zespołu. To są kluczowe elementy przy wyborze – podkreślił.

– Spośród trzech kandydatów zostanie wybrany selekcjoner. Etap wstępnego rozpoznania rynku już dawno za mną. Przy ostatecznej decyzji liczyć się będą wyłącznie kwestie takie jak kompetencje, wizja czy determinacja. Negocjacje to bardzo delikatny proces. Każda zewnętrzna informacja może negatywnie wpłynąć na ich przebieg. Dlatego do czasu podjęcia decyzji nie zamierzam udzielać żadnych komentarzy na temat przebiegu rozmów. Mogę zapewnić, że po dokonaniu wyboru, od razu poinformuję kibiców, na kogo postawiłem – zakończył Cezary Kulesza.

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.