fbpx

Z Ligi Europy do Legnicy! Jens Martin Gammelby w Miedzi

26-letni duński prawy obrońca Jens Martin Gammelby wzmacnia legnicką Miedź! Defensor w obecnym sezonie w barwach mistrza Danii Brøndby IF występował m.in. w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz w fazie grupowej Ligi Europy! 

Mierzący 192 cm wzrostu obrońca jest wychowankiem FC Midtjylland. Następnie przeszedł do Silkeborg IF, w którym w sezonie 2014/2015 zadebiutował w Superligaen. Rok wcześniej rozpoczął seniorską karierę na drugim poziomie rozgrywkowym w Danii. Od sezonu 2018/2019 związany jest z jednym z najbardziej utytułowanych duńskich klubów Brøndby IF. W sezonie 2020/2021 występował w Lyngby BK. Po powrocie do Brøndby IF w rundzie jesiennej obecnego sezonu rozegrał w sumie 14 spotkań w barwach mistrza Danii: 7 ligowych, 2 w krajowym pucharze, 2 w kwalifikacjach Ligi Mistrzów przeciwko Red Bull Salzburg (duński zespół odpadł po przegranych 1:2) oraz 3 w fazie grupowej Ligi Europy, w której jego rywalami były uznane europejskie marki – Sparta Praga, Olympique Lyon i Rangers FC.

 
Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Danii rozegrał 160 spotkań. Do tego dołożył 15 meczów w pucharze swego kraju i 11 spotkań w europejskich pucharach. Gammelby rozegrał też dwa mecze w młodzieżowych reprezentacjach Danii. Defensor trafił do Miedzi na zasadzie rocznego wypożyczenia. Legnicki klub zagwarantował sobie także opcję pierwokupu.

Miedź już latem mocno zabiegała o tego piłkarza, jednak wówczas zabrakło „zielonego światła” ze strony Brøndby IF, które szykowało kadrę do walki na kilku frontach – jesienią Duńczycy łączyli występy w krajowej lidze i pucharze z grą w europejskich pucharach.
 
– To prawda, latem bardzo staraliśmy się o tego zawodnika. Cieszę się, że w końcu udało się to dopiąć. Chcemy mieć w zespole po dwóch klasowych bocznych obrońców, a piłkarz na takim poziomie może być dla nas ogromnym wzmocnieniem. Jesienią grał jeszcze w eliminacjach Ligi Mistrzów i w fazie grupowej Ligi Europy. Do tego przychodzi do nas z dużego klubu, jakim jest Brøndby IF. Potrzebujemy trochę czasu, by zgrał się z zespołem. Co jednak ważne, jest cały czas w treningu i będzie mógł od razu z nami pracować na pełnych obrotach – mówi trener Wojciech Łobodziński, który osobiście namawiał piłkarza na przenosiny do Legnicy.

Źródło: Biuro Prasowe Miedzi Legnica

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.