fbpx

Aleksandar Vuković podsumowuje obóz Legii w Dubaju. „Nie jest prosto wciągać kolejnych piłkarzy na listę płac”

Aleksandar Vuković, szkoleniowiec Legii Warszawa, w rozmowie z TVP Sport podsumował zgrupowanie w Dubaju.

Aleksandar Vuković:

– Emreli wciąż jest naszym zawodnikiem, choć nic z tego nie mamy, a on widnieje na liście graczy, z którymi mamy kontrakt. Trzeba zrozumieć, że nie jest prosto ściągać kolejnych zawodników w takiej sytuacji. Ale nie panikuję, gdy patrzę na graczy, którzy są dostępni. Pekhart, Lopes, Włodarczyk czy Rosołek to piłkarze, których stać na bardzo dobrą grę dla Legii. Mam wiarę, że to ludzie, którzy dadzą to, czego wszyscy oczekuję. Nie chcę narzekać, że zamiast Emrelego, nie mamy innego napastnika.

– Wiele pracowaliśmy, ale to standardowe podejście w trakcie zimowych przygotowań. Był czas na intensywne ćwiczenia, choć to nic wyjątkowego. Trzeba było wykorzystać ten czas i to właśnie zrobiliśmy. Cieszę się, że do zdrowia wróciło kilku piłkarzy. Wciąż czekamy na Kapustkę, Ribeiro, Abu Hannę czy Jędrzejczyka. Ten ostatni pracował bez kontaktu z rywalem, ale cieszy fakt, że wiele zrobił w Dubaju. Nie będzie potrzebował wiele czasu, by wrócić do pełnej dyspozycji. Liczę, że szybko wróci do składu. Może będziemy mogli mówić o rekordowym czasie, bo Artur szybko potrafi dochodzić do zdrowia. Początek może go ominąć, ale wkrótce powinniśmy mieć go do dyspozycji.

– Prawe wahadło i bramkarz to pozycje, o których regularnie myślimy. W przypadku golkipera, chcemy się zabezpieczyć. Z kolei na flance planujemy wzmocnić rywalizację. Chcielibyśmy, by stało się to szybciej, a nie później, ale czasem lepiej nieco poczekać i podjąć trafną decyzję. Czekamy cierpliwie i wydaje mi się, że to dwa ruchy, które mogą być wystarczającym, ale też minimalnym posunięciem, w kierunku wzmocnienia i budowy drużyny.

– Czy Legia odzyskała serce i duszę? Nie chcę o tym mówić przed zachodem słońca. Liga nas zweryfikuje, a jestem pewien, że nie będzie łatwo. I to już od pierwszego meczu. Chcemy, by runda wiosenna była dla nas znacznie lepsza i trzeba włożyć starania, by na boisku pokazać, że jest inaczej. Nie chodzi o to, by tylko o tym mówić.

Źródło: TVP Sport

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.