fbpx

Nie samym futbolem… The Masters 2022: Polak w prestiżowym turnieju najlepszych darterów świata

Polak w prestiżowym turnieju mistrzów! Krzysztof Ratajski to 12. zawodnik światowego rankingu darta (pot. rzutki). Od piątku do niedzieli najlepszych 24 zawodników świata rywalizować będzie w prestiżowym The Masters w angielskim Milton Keynes. Cały turniej na żywo z polskim komentarzem można oglądać w naszym kraju wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

  • Od piątku do niedzieli w Milton Keynes odbędzie się „The Masters”, czyli turniej darts
    z udziałem 24 najlepszych zawodników świata
  • W turnieju weźmie udział także Polak Krzysztof Ratajski, 12. w światowym rankingu
  • Tytułu broni Walijczyk Jonny Clayton
  • Transmisje na żywo w Polsce i 9 innych krajach przeprowadzi platforma streamingowa Viaplay

To już 10. nie rankingowy turniej The Masters, organizowany przez Professional Darts Corporation. Ladbrokes Masters 2022 startuje w piątek o 20.00 w Marshall Arena, w angielskim Milton Keynes. Tytułu broni Walijczyk Jonny Clayton, który rok temu w finale 11-8 pokonał Anglika Mervyna Kinga. Pula nagród „mastersa” to aż 220 tysięcy funtów, z czego 60 tysięcy powędruje do zwycięzcy. Ale nawet za porażkę w pierwszej rundzie zawodnicy otrzymają po 2,5 tysiąca funtów.

Polak kontra Niemiec w I rundzie

Wśród 24 najlepszych darterów świata z jedenastu krajów jest 45-letni Polak Krzysztof Ratajski, sklasyfikowany na dwunastym miejscu w rankingu. W pierwszej rundzie, reprezentant Polski zmierzy się z 38-letnim Niemcem Gabrielem Clemensem, który jest dwudziestym pierwszym zawodnikiem świata. A na zwycięzcę tej rywalizacji czeka 31-letni Anglik Michael Smith, który w The Masters brał udział sześciokrotnie, w tym raz dotarł do finału.

Ratajski po raz drugi

W I rundzie gra toczyć się będzie w systemie „best of 11” (do sześciu wygranych legów), w II rundzie i ćwierćfinałach – best of 19 (do dziesięciu wygranych), a w półfinałach i finale – best of 21 (do jedenastu wygranych). Ośmiu najlepszych zawodników z rankingu udział w turnieju zacznie od II rundy. Liderem światowego rankingu jest Walijczyk Gerwyn Price. Krzysztof Ratajski rok temu, w swoim debiucie w mastersie, przegrał w I rundzie 2-6 z Australijczykiem Simonem Whitlockiem.

The Masters 2022 PDC można oglądać na żywo, z polskim komentarzem specjalizującego się w darcie dziennikarza Jakuba Łokietka, już w ten weekend na platformie streamingowej Viaplay. Początek rywalizacji w piątek o 20.00.

The Masters 2022 PDC – transmisje na żywo na platformie Viaplay
(28-30 stycznia):

PIĄTEK, 28 stycznia:

20:00 1. kolejka, komentuje Jakub Łokietek

SOBOTA, 29 stycznia:

13:45 2. kolejka, komentuje Jakub Łokietek

20:00 2. kolejka, komentuje Jakub Łokietek

NIEDZIELA, 30 stycznia:

13:45 1/4 finału, komentuje Jakub Łokietek

20:00 1/2 finału i finał, komentuje Jakub Łokietek

***

Fot. Scanpix/Viaplay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.