Kulisy wyboru Czesława Michniewicza na nowego selekcjonera. Dlaczego Cezary Kulesza zmienił decyzję?

Czesław Michniewicz zostanie w poniedziałek przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Dziennikarze „Przeglądu Sportowego” i „Onetu”, Robert Błoński oraz Antoni Bugajski, ujawnili kulisy decyzji Cezarego Kuleszy.

Czesław Michniewicz ma podpisać kontrakt do końca roku, ale umowa będzie mogła zostać rozwiązana, jeśli reprezentacja Polski w marcu nie awansuje na mundial Katarze.

Cezary Kulesza, prezes PZPN zaskoczył wszystkich swoją decyzją, gdyż faworytem do objęcia drużyny narodowej był Adam Nawałka, który już nawet „dogadał się” w kwestii warunków umowy. Co zatem zaszło w ciągu ostatnich kilku dni? O kulisach opowiedzieli dziennikarze „Przeglądu Sportowego” i „Onetu”, Robert Błoński oraz Antoni Bugajski.

– Po pierwsze przeszkadzało mu (Kuleszy), że w 2013 r. Nawałka był wybrany na selekcjonera przez Zbigniewa Bońka, a Kulesza i jego środowisko bardzo chce się odciąć od wszystkiego, co jest związane z poprzednim prezesem PZPN. I pokazać niezależność oraz własną inwencję – czytamy.

– Po drugie Kuleszy przeszkadzało – jego zdaniem nachalne – wpychanie Nawałki na stanowisko przez dziennikarzy i zwolenników byłego szefa kadry. Jakby w ogóle nie brał pod uwagę racjonalnych argumentów: po szokującej rezygnacji Paulo Sousy, który 26 grudnia jednostronnie wypowiedział kontrakt z PZPN i uciekł do Flamengo Rio de Janeiro, reprezentacja Polski potrzebowała selekcjonera, który w marcu wejdzie do hotelu i nie będzie musiał się przedstawiać piłkarzom – dodano.

– Podobno nie podobało mu się również, że Nawałka – kiedy już w czwartek wrócił do gry o stanowisko – wciąż próbuje negocjować warunki umowy, choćby te mało istotne. Były selekcjoner chyba przeszarżował, myśląc, że wszystkie atuty ma w swoich rękach, a prezes bardzo nie lubi być stawiany pod ścianą – zakończono.

Źródło: PS, Onet

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.