fbpx

Hit w okręgówce. Zawodnik mający na koncie 190 występów w ekstraklasie zagra w Barciczance Barcice

Maciej Małkowski, dwukrotny reprezentant Polski, mający za sobą 190 meczów w ekstraklasie został nowym zawodnikiem Barciczanki Barcice, która występuje w klasie okręgowej.

36-letni Małkowski dwa razy wystąpił w reprezentacji Polski – w 2008 roku z Serbią i 2009 z Litwą. W ekstraklasie wychowanek MOSiR-u Jastrzębie-Zdrój zagrał 190 razy, zdobył 17 bramek i miał 26 asyst.

Maciej Małkowski podczas swojej karierze był zawodnikiem takich klubów jak GKS Jastrzębie, Odra Wodzisław, GKS Bełchatów, Zagłębie Lubin czy Górnik Zabrze.

Od lipca 2015 roku doświadczony zawodnik był piłkarzem Sandecji Nowy Sącz.  W obecnym sezonie w barwach tego klubu wystąpił w sześciu spotkaniach Fortuna 1 ligi. Tym bardziej więc jego transfer do zmagającej się na poziomie klasy okręgowej Barciczanki wydaje się bardzo zaskakujący.

– Bardzo się cieszę z faktu, że tak doświadczony zawodnik jak Maciej Małkowski dołączył do naszej drużyny. Znam go jeszcze z czasów, gdy razem pracowaliśmy w Sandecji Nowy Sącz. To świetny piłkarz, z ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Między innymi on był ojcem awansu „Biało-czarnych” do Ekstraklasy. Wierzę, iż szybko wkomponuje się w zespół i razem osiągniemy cel, jakim jest awans do IV ligi – napisał na Facebooku Paweł Cieślicki, prezes Barciczanki Barcice.