fbpx

Pierwszy profesjonalny kontrakt w kobiecej drużynie Lecha Poznań. Ważny moment w historii Kolejorza

Zawodniczka Lecha Poznań UAM, Maja Kuleczka podpisała pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Obrończyni niebiesko-białych parafowała dwuletnią umowę, która będzie obowiązywać od 1 lipca bieżącego roku do czerwca 2024.

Maja Kuleczka to poznanianka, która swoją piłkarską przygodę rozpoczęła w Lech Poznań Football Academy, później reprezentowała ekipę KU AZS UAM, a przed sezonem ponownie wróciła do Kolejorza, kiedy klub wkroczył w świat kobiecej piłki nożnej i utworzył – razem z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza – zespół, który dziś jest liderem trzecioligowych rozgrywek. 

16-letnia obrończyni w czwartek po południu podpisała pierwszy kontrakt w historii żeńskiej sekcji Lecha Poznań. Parafowana umowa będzie obowiązywać przez dwa lata, do czerwca 2024 roku. 

Warto podkreślić, że podpisanie kontraktu z zawodniczką to jeden z kroków ku profesjonalizacji kobiecego futbolu w Kolejorzu. 

– Maja to nasza pierwsza piłkarka z profesjonalnym kontraktem. Bardzo cieszymy się, że doszło do podpisania umowy. Zawodniczka nadal może rozwijać tutaj swoje skrzydła, a my możemy ją wspierać i dalej prowadzić – mówi Maja Rutkowska, współwłaścicielka Lecha Poznań.

– Krok po kroku budujemy naszą sekcję żeńską. Zależy nam na jej dalszym rozwoju, a pierwszym etapem jest właśnie podpisanie umowy z Mają Kuleczką – dodaje. 

Ze swojego pierwszego kontraktu zadowolona jest również sama zawodniczka, która od najmłodszych lat kibicuje Kolejorzowi.

– Jestem szczęśliwa z tego powodu, bo wiem, że Lech to klub, w którym mogę się dalej rozwijać i pomoże mi on krok po kroku realizować cele, które sobie zakładam – mówi obrończyni Kolejorza, Maja Kuleczka.

– Od najmłodszych lat chodzę na mecze Lecha, zawsze cieszę się ze zdobywanych przez niego bramek, a teraz sama mogę zapisać się na kartach historii klubu. To duża radość – kończy zawodniczka.

Źródło: Biuro Prasowe Lecha Poznań

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.