Jakub Kosecki będzie występował w drugoligowym Motorze Lublin z numerem jeden na koszulce.
Podpisanie kontraktu z drugoligowym Motorem Lublin, można określić mianem hitu na tym poziomie rozgrywek. Kosecki przyszedł do tego klubu z ekstraklasowej Cracovii, w której nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.
Jakub Kosecki zwrócił również uwagę futbolowego środowiska wyborem numeru na koszulce. Były zawodnik Legii Warszawa będzie wiosną występował z numerem… jeden.
Do tej pory zawodnik na polskich oraz europejskich boiskach występował przeważnie z numerami 20, 16, 13, 7 i 17. W Motorze Lublin wolne były 16 i 13, ale Kosecki z pewnością uznał, że trzeba wyróżnić się czymkolwiek jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej, gdyż z aspektem sportowym na boisku może być różnie. Skrzydłowy wybrał jedynkę.
Numer pozostawał wolny, ponieważ obecni bramkarze drugoligowca występują z 15, 39 i 51 na plecach.
***
Fot. Motor Lublin
- Wieczysta traci punkty, a jej gwiazda narzeka na…. nierówne boiska
- Czesław Michniewicz odmówił prowadzenia zespołu z Ekstraklasy
- Po raz pierwszy od 10 lat do zdobycia korony króla strzelców Ekstraklasy wystarczyło mniej niż osiemnaście goli
- Ponad 130 tys. kibiców w 34. kolejce – najwyższa frekwencja w Ekstraklasie w XXI wieku!
- Manchester City w glorii mistrza. Trwa walka o podium oraz utrzymanie – 38. kolejka Premier League tylko na Viaplay!