Scenariusze dotyczące meczu Polski w barażach o awans do mistrzostw świata. Co wymyśli FIFA?

Rosja nie zagra w barażach do mistrzostw świata w Katarze. Po takiej decyzji podjętej przez FIFA eksperci zaczęli rozważać możliwe opcje dla reprezentacji Polski. 

Zagraniczni dziennikarze, w tym takie sławy jak Fabrizio Romano, Gianluca di Marzio czy Nicolo Schira, już zdążyli poinformować, że reprezentacja Polski otrzyma walkower za mecz z Rosją i automatycznie awansuje do finału baraży. Takiemu scenariuszowi zaprzecza Jakub Kwiatkowski. 

– Walkower i bezpośredni awans do finału baraży to nierealna perspektywa – stwierdził rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, który przedstawił możliwe opcje.

– Perspektywę tego, że otrzymamy walkower i automatycznie wejdziemy do finału baraży, uważam za nierealną. Bo jak się poczują w tej sytuacji Szwedzi i Czesi? Mówi się, że Rosjan mogliby zastąpić Słowacy, ale ci z kolei mają zaplanowany na 24 marca mecz towarzyski z Norwegią. Węgrzy natomiast grają w tym czasie z Serbią. No i gdzie takie spotkanie miałoby się odbyć? – mówił Kwiatkowski w wywiadzie dla TVP Sport.

Dlaczego pod uwagę jest brany udział Słowaków albo Węgrów? Pierwsza z tych reprezentacji zajęła 3. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, tuż za Rosjanami. Węgrzy natomiast nie poradzili sobie najlepiej w kwalifikacjach do MŚ, ale wygrali grupę w Dywizji B Ligi Narodów 2020/2021, wyprzedzając Rosję, Serbię i Turcję.

Część ekspertów rzuciła natomiast propozycję gry „każdy z każdym”. W turnieju miałyby wystartować Polska, Szwecja oraz Czechy. Wszystko jednak to tylko pomysły, a do tego mało prawdopodobne. W marcu mamy tylko dwa terminy reprezentacyjne. Organizacja takiego turnieju wymagałaby znalezienia kolejnego „wolnego dnia” dla rywalizacji. Znając opieszałość FIFA w podejmowaniu decyzji, trudno sobie wyobrazić taki scenariusz.

– Nie mamy żadnych przecieków w tej sprawie. Widzieliśmy to, co wszyscy widzieli, czyli komunikat o wykluczeniu Rosji na czas nieokreślony. Pytanie: jak ten czas może długo potrwać. To problem FIFA, kiedy podejmie decyzję w tym względzie. A scenariusze, jakie mogą być, to jest gdybanie – podkreślił Jakub Kwiatkowski rzecznik PZPN.

Co wymyśli FIFA? Cytując klasyka: To tajemnica Mundialu…

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.