Kiedy reprezentacja Polska pozna rywala w barażach? PZPN dostał obietnicę od FIFA

Z kim reprezentacja Polski zagra w marcowych barażach po zawieszeniu Rosji w rozgrywkach międzynarodowych? Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN, w rozmowie z Canal+ zdradził, kiedy można spodziewać się decyzji FIFA w tej sprawie.

W poniedziałek FIFA i UEFA zawiesiły rosyjskie zespoły w rozgrywkach międzynarodowych. Oznacza to, że reprezentacja Polski nie zagra ze „Sborną” w meczu barażowym o awans na mundial w Katarze. Rosjanie planują odwołać się od tej decyzji od Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

W mediach pojawiły się już informacje o tym, że nasz zespół otrzyma walkower i uzyska awans do meczu finałowego w barażach. Ten scenariusz wydaje się bardzo mało prawdopodobny i reprezentacja Polski czeka obecnie na rywala. Z kim zagrają podopieczni Czesława Michniewicza? O tym zadecydują władze światowej federacji.

Łukasz Wachowski, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozmawiał z Canal+ na temat aktualnej sytuacji. W wywiadzie zdradził, kiedy należy się spodziewać decyzji o nowym rywalu dla Polski.

– Teraz nie wiemy, co z barażem, ale mamy obiecane, że ostateczna decyzja zostanie podjęta do końca tygodnia. Ale na dziś nie wiadomo, jak ten baraż finalnie będzie wyglądać. Chcemy grać i awansować, ale na pewno nie z Rosją – powiedział.

Wielu zagranicznych, jak również polskich ekspertów uważa, że reprezentacja Polski zagra w barażach ze Słowacją lub Węgrami. Pierwsza z drużyn zajęła trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, tuż za Rosjanami. Węgrzy w naszej grupie eliminacyjnej zajęli czwarte miejsce za Anglią, Polską i Albanią, ale wygrali grupę 3. w Dywizji B Ligi Narodów 2020/21. Do baraży mundialu jednak nie awansowali, bo wśród zespołów, które w LN poradziły sobie równie dobrze, ale nie uzyskały awansu na MŚ przez kwalifikacje, lepszy bilans miały Austria oraz Czechy. 

Pozostaje nam czekać do końca tygodnia na decyzję FIFA.

***

Źródło: własne, Canal+

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.