Rosyjskie media wypisują bzdury: PZPN zmusza polskich piłkarzy do rozwiązywania kontraktów z klubami Premier Ligi

Rosyjscy dziennikarze twierdzą, że PZPN przymusza polskich piłkarzy do rozwiązywania kontraktów z klubami Premier Ligi.

Grzegorz Krychowiak jako pierwszy z polskich piłkarzy występujących w Rosji, rozpoczął starania o rozwiązanie kontraktu ze swoim klubem. Mało tego, „Krycha” namówił też wszystkich obcokrajowców, którzy reprezentują barwy Krasnodaru, aby również poszli za jego przykładem. Wiele wskazuje na to, że opuszczą oni klub.

Rosyjskie media natomiast tworzą niewyobrażalne historie rodem z filmów science fiction. Portal metaratings.ru informuje, że władze PZPN wywierają presję na reprezentantach Polski, by rozwiązywali ważne umowy z zespołami Premier Ligi. 

Powodem takiego stanu rzeczy ma być „specjalna operacji wojskowa Rosji w celu ochrony Donbasu”. Taie słowa to kolejny przejaw zbrodniczej propagandy, którą media trzymane twardą ręką przez zbrodniarza Putina, karmią tamtejsze społeczeństwo. 

Co na to Polski Związek Piłki Nożnej?

– Nie, to absolutnie nieprawda. Podana przez nich informacja jest fake newsem. Nie nakłaniamy żadnego piłkarza do rozwiązywania klubowego kontraktu. Piszą do mnie rosyjscy dziennikarze i każdemu z nich odpowiadam dokładnie w ten sam sposób – mówi w rozmowie z Interią Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy i team-menedżer polskiej federacji. 

– Piłkarz zawsze może negocjować z klubem warunki rozwiązania umowy. Ale to są ich prywatne sprawy, które mogą załatwić po konsultacji ze swoim menedżerem. PZPN nie jest właścicielem ich kart zawodniczych. A FIFA nie dała narzędzia, które pozwalałoby dzisiaj jednostronnie zerwać kontrakt – dodaje Jakubowski.

Oprócz Grzegorza Krychowiaka w Premier Lidze grają jeszcze trzej inni Polacy – Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa), Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) i Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg).

Źródło: własne, Interia

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.