FIFA zwleka z decyzją ws. meczu Polski z Rosją. Rzecznik PZPN przekazał najnowsze wiadomości

Jaką decyzję podejmie FIFA, jeśli chodzi o mecz barażowy Polski z Rosją? Najnowsze informacje w tej sprawie przekazał Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

FIFA i UEFA ogłosiły sankcje wobec Rosji. Zarówno drużyna narodowa, jak i rosyjskie kluby zostały wykluczone z oficjalnych rozgrywek. Sprawa wydawała się prosta, a eksperci i topowi dziennikarze poinformowali już, że reprezentacja Polski otrzyma walkower i bez gry awansuje do finału baraży.

Wczoraj jednak Rosyjski Związek Piłki Nożnej poinformował, że złoży odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Władze FIFA najwyraźniej czekają na wydanie wyroku przez wspomnianą instancję i nadal zwlekają z przyznaniem walkowera naszemu zespołowi.

– FIFA wciąż nie podjęła decyzji odnośnie meczu barażowego RUS – POL. Nie otrzymaliśmy w tej kwestii żadnej korespondencji z międzynarodowej federacji. Wszystkie informacje pojawiające się na ten temat w przestrzeni medialnej, to wyłącznie spekulacje – poinformował Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

Głos w tej sprawie zabrał Jakub Laskowski, który jest jednym z pięciu polskich arbitrów Trybunału Abritrażowego ds Spraw Sportu w Lozannie (CAS). W rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty” powiedział, że to będzie jedna z najciekawszych spraw przed obliczem tej instytucji w ostatnich latach.

– Wprawdzie nie mamy jeszcze potwierdzenia, że odwołanie rosyjskiego związku zostało złożone, ale niewykluczone, że faktycznie wpłynie do CAS w najbliższych dniach. W tym momencie głównym przeciwnikiem Rosjan będzie czas. Sprawy przed obliczem CAS trwają zazwyczaj wiele miesięcy. A przecież baraż miałby się odbyć 24 marca. Rosjanie muszą najpierw złożyć oświadczenie o złożeniu odwołania, następnie samo właściwe odwołanie, a FIFA będzie miała aż 20 dni na odpowiedź. Zakładając zwyczajową procedurę rozstrzygnięcie może zająć co najmniej 8-12 tygodni, ale bardziej prawdopodobny scenariusz to kilka, jeśli nie kilkanaście, miesięcy – podkreślił prawnik.

– W tej sytuacji Rosjanie najpewniej wystąpią o tak zwane „provisional measures”, czyli środek zapobiegawczy w postaci zobowiązania FIFA do wstrzymania rozegrania meczu barażowego do momentu merytorycznego rozstrzygnięcia tego sporu – dodał Laskowski.

Źródło: własne, WP Sportowe Fakty

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.