Wszystko dla Rosji – skandaliczna propozycja FIFA ws. barażowego meczu Polski. Kompromitacja skorumpowanej organizacji

Kolejny blamaż FIFA. Skorumpowana do cna światowa federacja „błysnęła” nowym planem co do barażowego meczu Rosja – Polska i chce przełożyć go na czerwiec. Pomysł spotkał się z falą ogromnej krytyki.

FIFA i jej prezydent Gianni Infantino, notabene wielki przyjaciel Władimira Putina, dokonuje cudów, aby reprezentacja Rosji została dopuszczona do baraży o awans do mistrzostw świata w Katarze.

Jednym z pomysłów jest przesunięcie meczu barażowego na czerwiec. Takie rozwiązanie jest niemal pewne w przypadku spotkania pomiędzy Szkocją a Ukrainą. FIFA wymyśliła sobie również, że zastosuje podobne rozwiązanie w przypadku reprezentacji Rosji i Polski.

Wiadomość, którą przekazał Sebastian Staszewski z Interii, spotkała się z ogromną falą krytyki. Podczas, gdy na Ukrainie giną ludzie, a miasta w tym kraju są regularnie bombardowane i ostrzeliwane, FIFA robi wszystko, aby „Sborna” mogła wystąpić na Mundialu w Katarze.

Wiele światowych federacji sportowych wykluczyło Rosjan z międzynarodowych imprez, ale FIFA i jej prezydent Gianni Infantino zdają się nie dostrzegać tego co dzieje się na Ukrainie.

– Przełożenie barażowych spotkań Ukrainy to zdecydowanie słuszny pomysł. Ale sugerowanie podobnego rozwiązania dla reprezentacji agresora nie mieści się przyzwoitym ludziom w głowie. Dla Rosji jest jedno rozwiązanie – DYSKWALIFIKACJA. Innych opcji nie powinno być na stole – skomentował najnowsze doniesienia minister sportu Kamil Bortniczuk.

– Jeśli to prawda – FIFA, jesteś federacją wstydu, rozwiąż się. My nie będziemy grać z reprezentacją kraju zbrodniarzy wojennych – napisał szef sportu w Canal + Michał Kołodziejczyk. 

W sieci pojawiły się informacje o tym, że na stronie FIFA, mimo oświadczenia o zawieszeniu rosyjskiej federacji, obok meczu Rosja – Polska widnieje napisał „postponed” z dopiskiem TBD, co oznacza, że mecz został przełożony z nową datą do ustalenia. 

Zdjęcie

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Wszystko dla Rosji – skandaliczna propozycja FIFA ws. barażowego meczu Polski. Kompromitacja skorumpowanej organizacji”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.