fbpx

Kolejny klub Niższych Lig wycofuje zespół seniorów z rozgrywek

Zarząd GKS-u Tęcza Topólka poinformował we wtorek, że wycofał zespół seniorów z rozgrywek w Klasie A, grupa Włocławek.

Zespół Tęczy Topólka po rundzie jesiennej zajmował ostatnie miejsce w tabeli włocławskiej Klasy A z zerowym dorobkiem punktowym. Podczas wiosennej rywalizacji Tęcza nie poprawi jednak swego bilansu, gdyż nie zobaczymy już tej drużyny na A-klasowych murawach. Prezes klubu Sławomir Kordylak podjął wraz z Zarządem klubu decyzję o wycofaniu seniorów z rozgrywek. W komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych czytamy, że władze Tęczy zamierzają stawiać na piłkę młodzieżową.

– Zarząd Klubu Gminny Klub Sportowy „Tęcza” Topólka informuje, że w dniu dzisiejszym prezes klubu Sławomir Kordylak wycofał zespół z rozgrywek we włocławskiej A klasie. Zarząd Klubu dziękuje wszystkim zawodnikom, którzy przez lata reprezentowali barwy naszego Klubu i wszystkim tym, którzy wspierali zespół seniorów w ligowych rozgrywkach. Po 22 sezonach spędzonych w „najlepszych ligach świata” musimy powiedzieć dość! Mimo bardzo dobrych warunków do gry, chęci do trenowania, nowego zaplecza, oświetlenia na stadionie – z powodu braków kadrowych, podjęta została jedyna słuszna decyzja. Seniorów już (na razie) nie będzie – stawiamy na młodzież! – informuje klub na Facebooku.

– 22 lata jak jeden dzień… Ciężko cokolwiek napisać w takiej sytuacji. Ciężko nawet pomyśleć, bo dla ludzi, którzy przez lata byli związani z zespołem seniorów Gminny Klub Sportowy „Tęcza” Topólka to wielki cios i utrata czegoś więcej – czytamy.

Mimo podkreślenia, że podjęto jedyną słuszną decyzję, na wstępie komunikatu możemy przeczytać kilka zdań świadczących o tym, że jest to jednak wielki cios dla środowiska związanego z Tęczą.

– Nie byliśmy w stanie zebrać kadry, żeby przystąpić do rozgrywek seniorskich. Jaki był problem? Wydaje mi się, że przez lata stawialiśmy trochę za dużo na najemników, a nie na swoich piłkarzy, przez co zaniedbaliśmy szkolenie młodzieży. W końcu pojawił się problem i nie byliśmy w stanie zebrać kadry, aby przystąpić do rozgrywek. Nie załamujemy się jednak i od przyszłego sezonu startujemy z grupami młodzieżowymi i stawiamy na swoich piłkarzy – powiedział Galaktycznemu Futbolowi przedstawiciel Tęczy Topólka.

W najbliższym czasie Zarząd klubu ma spotkać się w celu opracowania strategii rozwoju na najbliższe lata. Tęcza postawi na szkolenie młodzieży, która ma w przyszłości stworzyć fundamenty do reaktywowania zespołu seniorów.

Fot. Tęcza Topólka

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.