Hit Niższych Lig. Bramkarz, który ma na koncie 258 występów w Ekstraklasie zagra w okręgówce!

Silesia Lubomia poinformowała, że pozyskała właśnie byłego bramkarza Wisły Kraków, Mariusza Pawełka. Golkiper, który ma na koncie 258 występów w Ekstraklasie, będzie występował na boiskach klasy okręgowej.

Mariusz Pawełek to postać doskonale znana fanom polskiej piłki nożnej. W swojej karierze reprezentował między innymi Odrę Wodzisław Śląski, Jagiellonię Białystok, Polonię Warszawa i Śląsk Wrocław, a przede wszystkim Wisłę Kraków. W barwach „Białej Gwiazdy” sięgnął po trzy mistrzostwa Polski i rywalizował w europejskich pucharach.

Kolejnym przystankiem w jego futbolowej podróży była Turcja, gdzie grał dla Konyasporu, a bronił barwa Adany Demirspor i Çaykuru Rizespor.

Ostatnio występował na zapleczu Ekstraklasy w barwach GKS-u Jastrzębie, gdzie pełnił także funkcję trenera bramkarzy. W rundzie jesiennej zanotował łącznie siedem występów, a w dwóch z nich zachował czyste konto.

Teraz 40-letni golkiper postanowił wrócić do korzeni i zasilił barwy Silesii Lubomia, swego macierzystego klubu. Mariusz Pawełek będzie strzegł bramki drużyny, która występuje w grupie trzeciej śląskiej klasy okręgowej i zajmuje w niej ostatnie miejsce.

Mariusz Pawełek ma na koncie 258 występów w polskiej Ekstraklasie, a także 69 gier w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Ma też na koncie 4 występy w reprezentacji Polski.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.