Szkoleniowiec Jagiellonii: Mam już dość tego remisowania

Piotr Nowak, szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, odpowiadał na pytania dziennikarzy przed meczem z Wisłą Płock. Trener wrócił też do zremisowanego spotkania ze Stalą Mielec.

Szkoleniowiec nie krył rozczarowania ostatnim spotkaniem.

– Po meczu w Mielcu byłem wkurzony. Dałem chłopakom do zrozumienia, że dość mam już tego remisowania. Podkreślałem, że ten remis w ogóle nie powinien mieć miejsca. Powinniśmy byli wygrać ze Stalą – zaznacza trener Jagi.

Czego możemy spodziewać się po Wiśle?

– Nasz najbliższy rywal, po zmianie na stanowisku trenera wyszedł pewny siebie i pewny wygranej, co też potwierdził w starciu z Górnikiem Łęczna. Chociaż płocczanie przegrywają na wyjazdach to potrafią grać w piłkę. Mają indywidualności jak Szwoch, czy Wolski, którzy strzelają gole i asystują. W starciu ze Stalą byłem zadowolony zarówno z nakładanego pressingu jak i rozgrywania piłki. Dopiero po zdobytej bramce pojawiła się bojaźliwość, kiedy powinniśmy byli dalej atakować i kreować akcje. Mówiłem o tym chłopakom podczas odprawy – wyjaśnia.

Jak nasz sztab szkoleniowy poradzi sobie bez pauzujących Bogdana Tiru i Bojana Nasticia?

– Mam kilka wariantów, pracowaliśmy nad tym w kończącym się tygodniu. Pracowaliśmy nad kilkoma ustawieniami, więc wielkich niespodzianek taktycznych nie będzie. Chłopaki są zaangażowani i, co mnie bardzo cieszy, chcą grać – nie kryje zadowolenia szkoleniowiec.

Do zespołu wraca Karol Struski. Czy to oznacza powrót na ławkę Oliwiera Wojciechowskiego?

– Czy mam zagwozdkę? Tak i nie. Oliwier wyśmienicie wprowadził się do zespołu. Miał nerwowe chwile w pierwszej połowie, ale po przerwie już pokazał jakość. Dobrze wprowadził się z ławki w Zabrzu. Każdy nowy mecz będzie go rozwijał. Co do Karola, wczoraj rozmawiałem z selekcjonerem kadry U-20 Miłoszem Stępińskim, który powołał ”Strusika” na marcowe spotkania. Jest to nagroda za dobre występy w lidze – analizuje szkoleniowiec.

Jagiellonia Białystok zajmuje aktualnie 11. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 30 punktów. „Nafciarze” plasują się na siódmej pozycji mając na koncie o trzy „oczka” więcej.

Spotkanie w Białymstoku rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12:30.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.