Legia Warszawa ogłosiła transfer zawodnika Dynama Kijów. Będzie gwiazdą polskiej Ekstraklasy?

Benjamin Verbić, 38-krotny reprezentant Słowenii i dotychczasowy zawodnik Dynama Kijów, podpisał z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do końca obecnego sezonu.

Verbić jest uważany za jednego z kluczowych zawodników reprezentacji Słowenii w ostatnich latach. W kadrze narodowej zadebiutował w 2015 roku. Do tej pory rozegrał 38 meczów, w których zdobył pięć bramek. 

 Rozmowy o przejściu Benjamina do Legi rozpoczęliśmy w lutym, ale obserwowaliśmy go znacznie wcześniej. Oczywiście, z powodu wojny na Ukrainie otworzyły się inne możliwości. Oczekiwania są bardzo konkretnie: ma nam pomóc w wygrywaniu meczów. Nadal nie mamy komfortowej sytuacji w tabeli i każda pozycja wyżej jest dla nas cenna, również ze względu przychodów. Tym ruchem zwiększamy sobie też szanse w Pucharze Polski – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

 Verbić jest zawodnikiem dobrym technicznie, który świetnie kontroluje piłkę. Inni piłkarze nie mają obaw, żeby podawać do niego, bo jest w stanie dużo wykreować. Ma odpowiednie doświadczenie, grał na bardzo dobrym poziomie w Kopenhadze i Kijowie, również w europejskich pucharach. Zdaję sobie ekipę z dużych oczekiwań kibiców. Dajmy mu czas, żeby się wdrożył – wtedy on może dać nam więcej – dodaje.

Słoweniec jest wychowankiem NK Celje, w barwach którego zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej jako 18-latek w 2011 roku. W obecnym sezonie Verbić rozegrał 15 meczów: dziewięć w ukraińskiej Premier Liha, trzy w Lidze Mistrzów UEFA oraz dwa w Pucharze Ukrainy.

Jego największymi sukcesami w karierze klubowej są dwa dublety z FC Kopenhaga (2016, 2017) oraz dublet z Dynamem Kijów (2021). Słowieniec trzykrotnie brał udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA i czterokrotnie w Lidze Europy UEFA. Łącznie w europejskich pucharach wychodził na boisko w 59 spotkaniach.

– Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem kontrakt z Legią Warszawa. Legia to wielki klub z wspaniałą historią, to najlepszy klub w Polsce. Mam nadzieję, że do końca sezonu pomogę zespołowi wygrać puchar i grać najlepiej jak potrafię w lidze – mówi Verbić, który będzie występował z numerem 77.

Źródło: Legia.net

Foto: Mateusz Kostrzewa


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.