fbpx

Senegalski obrońca nowym piłkarzem Arki Gdynia

Środkowy defensor Djibril Diaw podpisał kontrakt z Arką Gdynia. Senegalski zawodnik związał się z żółto-niebieskimi do końca obecnego sezonu.

Znany z występów na polskich boiskach Senegalczyk powraca do naszego kraju. W latach 2016-19 występował w Koronie Kielce, w której rozegrał łącznie 72 mecze – zdobył wówczas pięć goli i miał jedną asystę.

Karierę Diaw zaczynał w ojczyźnie, by w 2015 roku opuścić ją na dobre. Trafił do belgijskiego ASV Geel, z którego po pół roku sięgnęła po niego wspomniana Korona. Dobre występy w Kielcach zaowocowały transferem do Francji: najpierw do SCO Angers występującego w Ligue 1, później do SM Caen – ekipy Ligue 2.

Zimą ubiegłego roku związał się z litewskim Żalgirisem Wilno. Oprócz 25 gier ligowych w ubiegłym sezonie (dwa gole, dwie asysty), w obecnym zaliczył siedem występów w kwalifikacjach do europejskich pucharów: trzy do Ligi Mistrzów (jeden gol), a także dwa do Ligi Europy i Ligi Konferencji (jedno trafienie).

Pod koniec stycznia tego roku zmienił barwy na ukraiński Ruch Lwów. Obecne uregulowania wprowadzone przez FIFA pozwoliły mu jednak na związanie się do końca sezonu z innym klubem. Diaw imponuje warunkami fizycznymi – mierzy 194 cm wzrostu.

– To zawodnik, który bardzo dobrze zna polską ligę. Jego przyjście wzmocni rywalizację na pozycji środkowego obrońcy, czego potrzebujemy, grając w systemie z trójką w obronie. Cieszymy się, że Djibril do nas dołączył. Liczymy, że jeszcze bardziej podniesie poziom naszej drużyny – ocenia prezes Arki Gdynia Michał Kołakowski.

Fot. Biuro Prasowe Arki Gdynia


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.