fbpx

Afrykańskie baraże MŚ: Decydujące starcia, zwycięzcy pojadą do Kataru. Powtórka finału PNA Egipt – Senegal

10 drużyn i tylko 5 miejsc na mundialu. Czas na decydujące piłkarskie bitwy w afrykańskiej strefie CAF o awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Pierwsze spotkania już w piątek, zwycięzcy dwumeczów awansują do MŚ. Hitem barażowych starć będzie rywalizacja Egiptu z Senegalem, czyli powtórka niedawnego finału Pucharu Narodów Afryki. Wszystkie mecze barażowe afrykańskich eliminacji mundialu można oglądać na żywo z polskim komentarzem wyłącznie na Viaplay.pl.

  • W piątek odbędą się pierwsze spotkania barażowych dwumeczów o awans na piłkarskie mistrzostwa świata afrykańskiej strefy CAF. W grze jest 10 drużyn, 5 triumfatorów baraży pojedzie na mundial do Kataru
  • Hitem pięciu dwumeczów jest starcie Egipt – Senegal, czyli powtórka finału ostatniego Pucharu Narodów Afryki
  • Wszystkie mecze barażowe CAF o awans na MŚ Katar 2022 można oglądać na żywo z polskim komentarzem wyłącznie na Viaplay.pl

Spośród dziesięciu drużyn walczących o awans na mistrzostwa świata, tylko Mali nigdy nie było uczestnikiem mundialu. Teraz Malijczycy zagrają z Tunezją, z którą w styczniowo-lutowym Pucharze Narodów Afryki wygrali. Tylko raz na mundialu, w 1974 roku, wystąpiła Demokratyczna Republika Konga. Ich awans w rywalizacji z 24. w światowym rankingu reprezentacją Maroka byłby jednak sensacją.

Sadio Mane

Najciekawiej zapowiada się dwumecz Egiptu z Senegalem, czyli powtórka lutowego finału Pucharu Narodów Afryki. Wówczas po remisie 0:0, w karnych lepszy okazał się Senegal (4:2). A w tle starcie kolegów klubowych z Liverpoolu, czyli Mohameda Salaha z Egiptu i Sadio Mane z Senegalu.

Weterani z Kamerunu

Najwięcej razy na mistrzostwach świata spośród drużyn z Afryki występował Kamerun, który teraz o awans gra z Algierią. Kameruńczycy to trzeci zespół Pucharu Narodów Afryki, będą więc faworytem. Na poprzednim mundialu, w 2018 roku, spośród ekip afrykańskich oglądaliśmy Senegal, Egipt, Tunezję, Maroko i Nigerię, wszystkie zakończyły udział w mistrzostwach świata na fazie grupowej.

Pierwsze mecze barażowe afrykańskiej strefy CAF o awans na MŚ można w piątek oglądać na żywo z polskim komentarzem wyłącznie na Viaplay.pl Rewanże już w najbliższy wtorek.

Afrykańskie eliminacje MŚ, III runda, pierwsze mecze – transmisje na żywo na platformie Viaplay (25 marca):

PIĄTEK, 25 marca:

16:00 DR Konga – Maroko, komentuje Dawid Król

18:00 Mali – Tunezja, komentuje Tomasz Górski

18:00 Kamerun – Algieria, komentują Kamil Kania i Dominik Piechota

20:30 Ghana – Nigeria, komentują Marcin Pawłowski i Michał Borkowski

20:30 Egipt – Senegal, komentują Piotr Domagała i Marcin Kupczak


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.