fbpx

Ruch Lwów w nowym domu. Młodzi piłkarze trafili pod opiekę Miedzi Legnica i Grupy Kapitałowej Votum

Dzięki wsparciu wielu firm, instytucji i ludzi dobrej woli, z Fundacją Votum na czele, drużyna U15 Ruchu Lwów zakwaterowana zostanie w klubowych mieszkaniach Miedzi Legnica. Młodzi piłkarze z kraju naszych sąsiadów najbliższy czas spędzą więc w warunkach zbliżonych do domowych. Nie byłoby to możliwe bez pomocy sponsorów i ofiarodawców. 

Młodzi piłkarze ze Lwowa trafili pod opiekę Miedzi i Grupy Kapitałowej Votum. Zespół dotarł do Legnicy we wtorek 8 marca dzięki pomocy Jakuba Bednarka, prezesa FC Wrocław Academy, który pomógł w szybkim zorganizowaniu transportu. Przez pierwsze szesnaście dni młodzież z Ruchu Lwów nocowała w hotelu, w sąsiedztwie bursy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Szefostwo Hotelu Arkadia pomogło w zorganizowaniu noclegów dla oraz przygotowało preferencyjne warunki w pierwszych tygodniach ich pobytu w Polsce. 

W związku z wcześniejszymi hotelowymi rezerwacjami, od 24 marca drużyna musiała zmienić lokalizację. Dzięki pomocy Fundacji Votum, która od początku współfinansuje pobyt gości z Ukrainy, w błyskawicznym tempie na potrzeby drużyny U15 Ruchu udało się przystosować klubowe lokale znajdujące się przy ul. Żeglarskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu im. Orła Białego w Legnicy. Młodzi piłkarze ze Lwowa najbliższy czas spędzą w warunkach zbliżonych do domowych.

Zakwaterowanie i utrzymanie chłopców wiążą się z ogromnymi kosztami. Dodatkowo nie wiadomo jak długo pozostaną w Legnicy i jakie dodatkowe potrzeby pojawią się na przestrzeni czasu. Najważniejsze jest ich bezpieczeństwo i możliwość realizowania swoich pasji.

Trwa zbiórka Fundacji Votum na rzecz ukraińskiej drużyny za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Artykuły żywnościowe i higieniczne na potrzeby zespołu ze Lwowa przynosić można również do sekretariatu klubu w trybunie B w dni robocze w godz. 9-15. 

Miedź Legnica dziękuje Fundacji Votum za prowadzenie zbiórki i pomocy w zakupie m.in. łóżek, kołder i pościeli. Wielkie słowa uznania należą się również Fundacji ESPA i legnickiemu sklepowi Carrefour za przekazanie artykułów żywieniowych i higienicznych, a także firmie Flashnet za udostępnienie bezpłatnego Internetu, dzięki któremu chłopcy mogą być w kontakcie z bliskimi oraz kontynuować naukę zdalną.

Źródło: Biuro Prasowe Miedzi Legnica


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.